Mano GargždaiGimnazistai – respublikinės parodos „Atverkime kalbos turtus“ dalyviai

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
K. Budvytytės piešinys K. Budvytytės piešinys

Vasario 16 d. – kovo 11 d. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai inicijavo ne vieną užsiėmimą, skirtą Lietuvių kalbos dienoms. II e ir II f klasių gimnazistai Beatričė Vilimaitė, Gvidas Bočkus, Kamilė Budvytytė, Viktorija Jokubauskaitė dalyvavo naujienų portalo www.manokraštas.lt, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojos dr. Vilijos Targamadzės ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos organizuotoje kūrybinių darbų virtualioje parodoje „Atverkime kalbos turtus“.

 

Mokiniai, naudodami įvairias piešimo technikas, pavaizdavo jiems reikšmingą daiktą ir ant piešinio kūrybiškai įkomponavo daiktą apibūdinančius būdvardžius (pageidauta, kad būtų pateikti ir rečiau vartojami, ir gimtąja tarme skambantys būdvardžiai. Galimi ir naujažodžiai). Renginio organizatoriai sulaukė beveik 2,5 tūkstančių darbų.

Virtualios parodos uždaviniai: skatinti jaunimo domėjimąsi lietuvių kalba, stiprinti jos vartojimo įgūdžius, lavinti lietuvių kalbos vartojimą, pritaikant IT bei piešimo techniką, įgūdžius, skatinti mokinius tyrinėti lietuvių kalbą ir atrasti jos vaizdingumą – sėkmingai įgyvendinti. Vyresnių klasių mokinių meniški ir kūrybiški darbai, kaip teigia organizatoriai, papuošė portalo virtualią parodą.

Mokiniams Beatričei Vilimaitei, Gvidui Bočkui, Kamilei Budvytytei, Viktorijai Jokubauskaitei įteikta padėka už respublikinei virtualiai parodai atsiųstą kūrybą, kurioje svarbiausia vieta skirta žodžiui, padedančiam apibūdinti viską, kas supa. Padėka apdovanota ir gimnazistų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Zofija Vaitkuvienė, paskatinusi ugdytinius atlikti kūrybinį darbą, integruoti gimtąją kalbą ir dailę. Galima pasidžiaugti, kad „mokytojui atvėrus duris, mokinys pats pro jas įeina“.

B. Vilimaitės piešinys

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 564 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,