Mano GargždaiNuo gegužės 1 d. ugdymo įstaigose atsisakyta periodinio testavimo

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Artūro Žuko nuotr. Artūro Žuko nuotr.

Nuo 2022 m. gegužės 1 d. atšaukus ekstremalią situaciją dėl COVID-19, atitinkamai yra pripažinti netekę galios ir OV sprendimai, o švietimo įstaigose liko galioti tik higienos reikalavimai, kokie buvo ir iki pandemijos. Pavyzdžiui, dėl patalpų vėdinimo ir pan.

 

Ugdymo įstaigose atsisakyta periodinio testavimo savikontrolės testais, paviršių tyrimų, tačiau visuomenės sveikatos specialistai, dirbantys ugdymo įstaigose, yra aprūpinti savikontrolės testais, kuriuos galės atlikti individualiai, pagal poreikį.

Nebėra privaloma izoliacija asmenis, kuriems patvirtina COVID-19 liga. Žmogus yra laikomas pasveikusiu gydytojo sprendimu, jei per 24 val. nebekarščiuos ir susilpnės kiti simptomai. Simptomus jaučiantiems žmonėms nerekomenduojama vykti į darbą, ugdymo įstaigą, kitas viešas žmonių susibūrimo vietas. Izoliuotis neturi nei keliautojai, nei sąlytį turėję asmenys.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pažymi, kad šiandien didžioji dalis Lietuvos gyventojų – 81,36 proc. yra persirgę arba pasiskiepiję nuo COVID-19.

Nuo 2022 m. vasario pradžios mažėjant sergamumui COVID-19 liga, taip pat nedidėjant hospitalizuojamų ir ypač reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje gydomų pacientų skaičiui, jau buvo atsisakyta kai kurių COVID-19 valdymo priemonių – neliko sąlytį turėjusių asmenų izoliacijos, nustatyta, kad ugdymo įstaigose srautų valdymas yra rekomenduojamas, atsisakyta privalomo reikalavimo dėvėti nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones uždarose erdvėse ir kt.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 124 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,