Mano GargždaiIšskirtinių pramogų mėgėjams – naktinė garsų ir šviesos misterija koplyčioje-mauzoliejuje

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Koplyčia-mauzoliejus Priekulės seniūnijoje, Klaipėdos rajone. Gargždų krašto muziejaus nuotr. Koplyčia-mauzoliejus Priekulės seniūnijoje, Klaipėdos rajone. Gargždų krašto muziejaus nuotr.

Išbandyti naktinę garsų ir šviesos pramogą kviečia Gargždų krašto muziejus. Jau šį savaitgalį rengiamas Šviesų ir muzikos šou, kurio metu bus pristatytas objektas. Vėliau jis bus atviras lankytojams, užsisakantiems ekskursijas po Priekulę ir jos apylinkes, besidomintiems vietos istorija ir paslaptimis. Į Priekulės seniūnijoje, Stragnų II kaime esančią koplyčią – mauzoliejų pirmieji lankytojai galės užsukti saulei nusileidus gegužės 14 d. Vėliau garso ir šviesos papildytas pasakojimas lauks kiekvieno užsukusiojo. Planuojama, kad objektas taps ir išskirtinių renginių bei švenčių vieta.

 

Koplyčia – mauzoliejus apipinta legendomis. Spėjama, kad ji pastatyta XIX a. – XX a. sandūroje. Vienur rašoma, kad ją savo mirusiai žmonai pastatė masonų ložei priklausęs Bronackis. Manoma, kad moters palaikai buvo palaidoti koplyčios rūsyje – mauzoliejuje, o viršuje buvo įrengta koplyčia pamaldoms. Kituose šaltiniuose minima, kad koplyčią pastatė dvarininkas Mitelštetas. Jis buvęs vienas iš nedaugelio katalikų Priekulėje, o šie čia savo kapinių neturėję.

Pokariu koplyčia buvo nusiaubta: palaikai išniekinti o mauzoliejus išplėštas. Nepaisant ypač prastos statinio būklės, Klaipėdos rajono savivaldybės administracija krašto istoriją liudijančią koplyčią užsimojo atstatyti, o patį objektą pritaikyti kultūros reikmėms ir turistų lankymui.

Per trejus metus restauruoti koplyčios pamatai, fasadų akmenų ir plytų mūras, atkurta stogo konstrukcija su čerpių danga, stogo mūriniai karnizai, suremontuoti frontonų bokšteliai, pagal ikonografinę medžiagą atkurta buvusi koplyčios mūrinė skliautinė perdanga, taip pat medinė perdanga virš rūsio, įstatytos medinės durys.

Taip pat visu pastato perimetru įrengta nuogrinda iš lauko akmenų bei atkurtas upės apsauginis pylimas, išlyginant žemės paviršių ir užsodinant ją žaliąją veja, atsodintas dekoratyvinis krūmas – europinis ožekšnis.

Koplyčios – mauzoliejaus restauravimo darbai baigti 2020-ųjų vasarą. O dabar duris atveria ir lankytojams. Tarptautinės muziejų nakties proga gegužės 14 d. 21 val. Gargždų krašto muziejus drauge su Vicherto teatru lankytojus kviečia į garsų ir šviesos misteriją, atskleisiančią koplyčios – mauzoliejaus paslaptis.

 

Gargždų krašto muziejaus video.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 129 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,