Mano GargždaiLietuvos paštas didins kainas, atleis šešis šimtus darbuotojų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Lietuvos pašto nuotr. Lietuvos pašto nuotr.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas 2021 m. uždirbo kiek daugiau nei 111 mln. eurų pajamų, tai yra vos 0,8 proc. mažiau lyginant su 2020 m. Nepaisant to, pasikeitusi pajamų struktūra ir išaugusios sąnaudos nulėmė nuostolingus metus – grynasis 2021 m. bendrovės patirtas nuostolis buvo 6,4 mln. eurų. Didžiausią įtaką neigiamam rezultatui turėjo ženklus tradicinių pašto paslaugų mažėjimas, išaugusios tarptautinės logistikos sąnaudos ir beveik nekitusios paslaugų kainos. Reaguodama į situaciją ir šiais metais toliau kylančias sąnaudas, kartu siekdama užtikrinti finansiškai tvarią veiklą, bendrovė jau priėmė sprendimus dėl paslaugų tarifų didinimo ir griežtų veiklos efektyvinimo priemonių taikymo. Taip pat bendrovė priėmė skausmingą sprendimą mažinti darbuotojų skaičių.

 

„2021-ieji buvo lūžio metai Lietuvos paštui – įgyvendinome didžiausią veiklos transformaciją pereidami prie automatizuoto siuntų skirstymo, patyrėme bene didžiausius veiklos apimčių svyravimus. Vienas ryškiausių fiksuotas antroje metų pusėje, kai ženkliai susitraukė pajamos iš tradicinių pašto paslaugų. Šį kritimą iš dalies kompensavo pajamos iš LP EXPRESS bei tarptautinio pašto tarpininkavimo paslaugų. Šiais metais dar daugiau dėmesio skiriame perspektyviausios ir klientų ypač pamėgtos paštomatinės veiklos plėtrai, klientų patirties gerinimui, išlaikant įdirbį tarptautinio pašto tarpininkavimo srityje, o tradicinių pašto paslaugų dalyje, kur patyrėme ženklių nuostolių, esame priversti priimti nebūtinai lengvus ir patogius sprendimus veiklos efektyvumui užtikrinti“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Pagrindine Lietuvos pašto nuostolingų metų priežastimi 2021 m. tapo pasikeitusi pajamų struktūra. Iki šiol didžiausią bendrovės pajamų dalį sudarydavo pajamos iš tradicinių pašto paslaugų, t. y. tų, kurios teikiamos pašto skyriuose ar per laiškininkus. Antrą metų pusmetį šios pajamos susitraukė daugiau nei trečdalį ir šiais metais toliau traukiasi. Šį kritimą lėmė liepos mėn. panaikinta PVM lengvata siuntoms ne iš ES šalių – antrą pusmetį importo kiekiai krito net 64 proc. Tuo tarpu netradicinėse pašto paslaugose buvo stebimas augimas – naudojimasis LP EXPRESS paslaugomis augo, ypač paštomatais – lyginant su 2020 m., siuntimas paštomatais išaugo 67 proc. Taip pat išaugo ir pajamos iš tarptautinio pašto tarpininkavimo paslaugų – jos per metus didėjo 126 proc.

Didelę įtaką neigiamiems rezultatams turėjo ir ženkliai padidėjusios veiklos sąnaudos. Lyginant su 2020 m. jos buvo 6 mln. eurų didesnės. Didžiausią sąnaudų dalį Lietuvos pašte sudaro darbuotojų darbo užmokestis, 2021 m. jis sudarė apie 40 proc. visų sąnaudų. Bendrovė nuosekliai didina darbo atlygį, jis keliamas ir 2022 m. Kita reikšmingai augusi sąnaudų dalis – tarptautinio pašto vežimo bei atsiskaitymo su užsienio paštais išlaidos, sudariusios apie 30 proc. visų sąnaudų. Prie išlaidų augimo prisidėjo ir sparčiai kylančios energetikos kainos, transportavimo išlaidos, investicijos į technologinius sprendimus.

Dar vienas veiksnys, turėjęs įtakos neigiamam bendrovės rezultatui, buvo ir 2021 m. nekeisti pagrindinių paslaugų tarifai. Jie buvo paleisti tik metų pabaigoje, o LR ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) patvirtinti nauji universaliosios pašto paslaugos tarifai įsigaliojo nuo š. m. sausio 1 d.

Pagrindinės finansiškai tvariai veiklai užtikrinti numatytos priemonės yra pardavimų skatinimas, kainodaros pokyčiai bei pašto tinklo ir logistikos optimizavimas. Pastarasis sprendimas turės didelės įtakos darbuotojų skaičiaus mažėjimui – planuojama atleisti maždaug 600 darbuotojų.

„Klientams vis dažniau renkantis alternatyvius siuntimo būdus bei mažėjant klientų srautui pašto skyriuose, priėmėme sprendimą mažinti darbuotojų skaičių. Suprantame, kad šis sprendimas yra skaudus ir sudėtingas, tačiau privalome jį priimti. Darome viską, kad atleidžiamų darbuotojų skaičius būtų kaip įmanoma mažesnis“, – sako A. Sungailienė.

Dėl grupės darbuotojų atleidimo bendrovė konsultavosi su darbuotojų atstovais. Atleidžiamiems darbuotojams Lietuvos pašto personalo specialistai teiks profesines konsultacijas darbo paieškos klausimais. Taip pat bendrovė bendradarbiaus su Užimtumo tarnyba, kuri atleidžiamiems darbuotojams gali siūlyti laisvas darbo vietas kitose regionuose veikiančiose organizacijose, siūlyti persikvalifikavimo galimybes ar kitas užimtumo rėmimo priemones. Dalį darbo laiko atleidžiami darbuotojai galės skirti naujo darbo paieškai. Atleidžiamų darbuotojų išeitinėms išmokoms bendrovė skirs apie 800 tūkst. eurų.

Šiuo metu Lietuvos pašte dirba kiek daugiau nei 3700 darbuotojų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 525 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,