Mano GargždaiKlaipėdos kriminalistai sulaikė du asmenis įtariamus aukso žiedų vagyste iš prekybos centro (papildyta)

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos AVPK nuotr. Klaipėdos AVPK nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai operatyviai išaiškino visą padėklą aukso žiedų uostamiesčio parduotuvėje įtariama pavogusius du asmenis.

 

2022 m. gegužės 8 d., pranešta, jog Klaipėdoje, Taikos pr., prekybos centre, atrakinus vitriną pavogtas padėklas su 53 auksiniais žiedais. Įmonės atstovai nurodė, jog preliminari žala galėtų siekti 28 000 eurų. Policijos pareigūnai peržiūrėjo prekybos centro vaizdo stebėjimo kameras ir nustatė galimus įtariamuosius. Jau kitą dieną, pastabus ir pilietiškas saugos tarnybos darbuotojas uostamiesčio pareigūnams pranešė, jog vaizdo kamerų įrašuose užfiksuotus asmenis pastebėjo Klaipėdos mieste. Atvykę pareigūnai Klaipėdoje, Taikos pr., prekybos centre sulaikė šia nusikalstama veika įtariamus 1988 m. gimusį užsienio šalies pilietį vyrą ir 1989 m. gimusią, teisėsaugai žinomą, lietuvę moterį.

Vieną aukso žiedą policijos pareigūnai sulaikymo metu rado pas įtariamąją, dar 9 žiedus pareigūnai aptiko keliuose uostamiesčio lombarduose – daliai žiedų išimtos dalys ir jie priduoti kaip aukso laužas. Pirminiais duomenimis, aukso žiedus įtariamieji galėjo realizuoti vos už 3900 eurų.

1989 m. gimusiai įtariamajai skirta kardomoji priemonė – intensyvi priežiūra 6 mėnesiams, 1988 m. gimusiam įtariamajam teismas skyrė kardomąją priemonę suėmimą 3 mėnesiams.

Pradėtas tyrimas pagal LR BK 178 str. 2 d. (Vagystė).

 

Papildyta saugos bendrovės „Eurocash1“ informacija:

Sekmadienio rytą, gegužės 8 d., 28 tūkst. Eur vertės aukso dirbinių padėklą iš prekybos salelės Klaipėdos „Akropolyje“ pagrobusius įtariamuosius pavyko sulaikyti po dviejų parų. Juos sulaikyti padėjo saugos bendrovės „Eurocash1“ darbuotojas Mindaugas Budvytis, kuris iš vaizdo įrašų atpažino nusikaltimu įtariamą porą uostamiesčio autobuse. M. Budvyčio dėka apie juos tuoj pat buvo informuota saugos bendrovė ir policija, kuri netrukus sulaikė įtariamuosius.

Preliminariais duomenimis, nusikaltimą galėjo įvykdyti vyras ir moteris su kūdikiu, kurie sekmadienio rytą trumpai apsilankė Klaipėdos „Akropolyje“ ir vos po kelių minučių pasišalino. Moteris su kūdikiu vežimėlyje užkalbino juvelyrinių dirbinių pardavėją ir paprašė prieiti prie kito salelės kampo. Tuo metu per prekystalį persisvėręs vyras greitai atidarė vieną iš stalčių, ištraukė padėklą su auksiniais žiedais ir įdėjęs į tekstilinį maišą kone nubėgo link išėjimo. Tą dieną iškviestai policijai sulaikyti įtariamųjų nepavyko.

„Nors tiesiogiai juvelyriniais gaminiais prekiaujančios salelės nesaugome, apsaugos paslaugas teikiame prekybos centrui „Akropolis“. Patalpas bei jų prieigas saugome ir stebime įvairiomis priemonėmis, – apie įvykį pasakoja Vilius Makauskas, „Eurocash1“ direktorius. – Sužinoję, kad prekybos salelėje įvyko vagystė, organizavome įtariamojo paieškas ir informavome šiame objekte dirbančius apsaugos darbuotojus. Džiugu, kad mūsų turimos priemonės ir darbuotojų akylumas padėjo sulaikyti įtariamuosius.“

M. Budvytis įtariamuosius atpažino po paros budėjimo grįždamas namo, kai į nusikaltėlius panaši pora įlipo į maršrutinį autobusą. Sekdamas juos saugos darbuotojas pranešė apie įtariamuosius „Eurocash1“ kolegoms. Kai buvo įsitikinta, kad stebima pora turi daug panašumų su nusikaltimo vykdytojais, buvo iškviesta policija. Pareigūnai sulaikė įtariamuosius, šiuo metu vyksta tyrimas.

Pernai bendrovėje „Eurocash1“ pradėjęs dirbti M. Budvytis teigia, kad darbas saugos srityje reikalauja ne tik atidumo, bet ir didžiulės atsakomybės.

„Jaučiuosi asmeniškai atsakingas už saugomą objektą, todėl nebuvo jokių abejonių, kad atpažinus įtariamuosius būtina padėti juos sulaikyti“, – savo poelgį komentuoja apsaugos darbuotojas.

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 245 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,