Mano Gargždai88 tūkst. gyventojų, pamiršusių deklaruoti pajamas, sulauks VMI priminimų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Oresto Gurevičiaus, Delfi nuotr. Oresto Gurevičiaus, Delfi nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad 17 tūkst. gyventojų, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą, tačiau nepateikė pajamų deklaracijų, šiandien sulauks priminimų. Iš viso pajamų dar nedeklaravo 88 tūkst. gyventojų. Priminimai bus siunčiami dalimis per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

 

„Kviečiame gyventojus nedelsti ir nelaukiant priminimų jau šiandien prisijungti prie EDS, pateikti deklaraciją bei sumokėti pajamų mokestį. Tai svarbu atlikti kaip įmanoma greičiau, kad nesusikauptų reikšminga mokėtina suma dėl priskaičiuotų delspinigių“, - sako VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis pridurdamas, kad gyventojai, turintys finansinių sunkumų, deklaravę pajamas gali kreiptis dėl mokesčių išdėstymo dalimis, t. y. sudaryti mokestinės paskolos sutartį (MPS).

VMI duomenimis didžiausią dalį pajamų nedeklaravusių sudaro individualią veiklą vykdę gyventojai – 45 tūkst., taip pat 22 tūkst. turi pateikti deklaracijas dėl pritaikyto per didelio metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (MNPD), bei 15 tūkst. dėl parduoto nekilnojamojo turto, neišlaikyto nuosavybėje 10 metų.

Taip pat dar 10 tūkst. gyventojų dar nepateikė turto deklaracijų. VMI atstovas atkreipia dėmesį, jog tai padaryti privalo politikai, valstybės tarnautojai, biudžetinių ir viešųjų įstaigų, savivaldybių, valstybės įmonių vadovai ir jų pavaduotojai, teisėjai, notarai ir kiti asmenys dėl užimamų pareigų bei jų šeimos nariai. Šiems asmenims taip pat artimiausiu metu VMI išsiųs pranešimus.

Pažymėtina, kad už deklaracijų nepateikimą taikoma administracinė atsakomybė. Priminimo sulaukę gyventojai turės 10 d. pateikti deklaraciją ir, jei reikia, sumokėti mokesčius. Atkreipiame dėmesį, jog pasibaigus deklaravimo terminui nuo kitos dienos pardedami skaičiuoti delspinigiai – 0,03 proc. už kiekvieną pradelstą dieną.

Patogiausias būdas pateikti pajamų deklaraciją prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos. Kam reikia deklaruoti pajamas ir turtą, rasite čia. Visas paslaugas teikiame ir nuotoliniu būdu – telefonu 8 5 2191 777, o konsultacijas – 1882. Atvykimui į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė rezervacija.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 70 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,