Mano Gargždai„Toksika“ Klaipėdos rajone iš gyventojų nemokamai surinko pavojingas atliekas

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi bendrovės „Toksika“ nuotr. Asociatyvi bendrovės „Toksika“ nuotr.

Bendrovė „Toksika“, bendradarbiaudama su Klaipėdos rajono savivaldybės administracija, pirmą kartą organizavo akciją, kurios tikslas buvo iš gyventojų nemokamai surinkti buityje susidarančias pavojingas atliekas. Iš anksto suderinusi su Klaipėdos rajono seniūnais vietas, kur gyventojams patogu atnešti atliekas, „Toksika“ atvykdavo specialiuoju transportu surinkti atliekų iš gyventojų. Iš viso buvo aplankyta 15 gyvenviečių, kuriose gyventojai sunešė atliekas.

 

„Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas sako, kad ši akcija yra pirmoji Klaipėdos rajone. Savo patirtį bendradarbiaujant su savivalda ir vietos bendruomenėmis, „Toksika“ pradėjo kaupti Šiaulių rajone. Toks bendradarbiavimas davė puikių rezultatų tiek užmezgant glaudesnius santykius su vietos bendruomenėmis, tiek vykdant ekologinį švietimą atliekų tvarkymo temomis.

„Labai džiugu, jog Klaipėdos rajone gyventojai labai aktyviai įsitraukė į akciją ir sunešė nemenką kiekį buityje susidariusių ar iš senų laikų užsilikusių atliekų. Tai rodo vis didėjantį Lietuvos gyventojų sąmoningumą ir supratimą, kad pavojingųjų atliekų negalima išmesti kartu su buitinėmis atliekomis, nes tai užteršia gamtą. Pavojingosios atliekos turi būti surenkamos ir tinkamai sutvarkomos ten, kur yra tam skirta įranga“, – akcijos sėkme pasidžiaugė „Toksikos“ Klaipėdos padalinio vadovė Ieva Žalytė.

Iš viso per akciją buvo surinkta 9,421 t atliekų, iš jų daugiausia atiduota dažų atliekų – 4,769 t, cheminių atliekų – 0,855 t, taip pat gyventojai atnešė užterštos pakuotės, elektronikos, filtrų, pasenusių vaistų atliekas.

Klaipėdos rajono vicemerė Audronė Balnionienė įvertino „Toksikos“ vykdytą akciją kaip labai vertingą gyventojų ekologinio edukavimo renginį.

„Pirmoji akcija sulaukė didelio susidomėjimo ir parodė, kad Klaipėdos rajone yra didžiulis poreikis gyventojams sutvarkyti pavojingąsias atliekas. Norėtųsi, kad tokios akcijos vyktų porą kartų per metus. Per akciją ne tik surinktos pavojingosios atliekos, bet ir vykdyta švietėjiška veikla – mūsų rajono gyventojai gavo gerą progą įvertinti, kiek ir kokių pavojingųjų atliekų susidaro jų gyvenamojoje aplinkoje ir buityje“, – teigė Klaipėdos rajono vicemerė Audronė Balnionienė.

Ji sakė norinti, kad Klaipėdos rajono savivaldybė bei „Toksika“ ir toliau bendradarbiautų ateityje surengiant dar ne vieną panašią akciją.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 195 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,