Mano GargždaiBūkite budrūs – savaitgalį Klaipėdos regione užfiksuoti net 11 sukčiavimo atvejų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Pastarąjį savaitgalį Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo net 11 pranešimų apie neteisėtai pasisavintus pinigus iš asmenų banko sąskaitų. Pinigai nuskaičiuoti apgaulės būdu išviliojus banko kortelių ar sąskaitų duomenis. Ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo (pagal LR BK 215 str.) arba sukčiavimo (pagal LR BK 182 str.) pradėję policijos pareigūnai ragina neprarasti budrumo – ypač jei parduodamą daiktą įsigyti norintis asmuo susisiekia ne telefonu, o per įvairias programėles, atsiunčia nuorodas, kuriose reikalaujama suvesti asmeninę informaciją bei elektroninės bankininkystės duomenis. Įtarimų turėtų sukelti ir tai, jei pinigus prašoma pervesti į kito, ne pardavėju prisistatančio asmens, banko sąskaitą – sukčiai taip bando „sumėtyti pėdas“ – siekia apsunkinti galimybes juos susekti. Parduodant prekes patariama įsitikinti, kad pinigai tikrai yra pervesti į jūsų sąskaitą ir tik tada prekę išsiųsti ar perduoti jos pasiimti atvykstančiam asmeniui.

 

Pareigūnai pataria nepasiduoti emocijoms – neskubėti spausti atsiųstų nuorodų, kad ir kokiu pretekstu jos būtų atsiųstos. Daug patikimiau ir saugiau, jei prie banko svetainės prisijungsite jums įprastu būdu, o ne per atsiųstas nuorodas, nes vienas neatsargus mygtuko paspaudimas gali pridaryti labai daug žalos.

Jei vis dėlto pakliuvote į sukčių pinkles, ar bent įtariate ketinimus sukčiauti – visada praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112 arba per www.epolicija.lt

 

Gegužės 20 d. gautas 1978 m. gimusios moters pranešimas, jog internetu ketino parduoti vaikiškas bokso pirštines už 20 eurų. Gegužės 6 d. tariamas pirkėjas atsiuntė nuorodą per WhatsApp programėlę, kurią paspaudus ir suvedus banko kortelės duomenis, nuo pareiškėjos banko sąskaitos nuskaičiuoti 1500 eurų. Pradėtas tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

Tą pačią dieną į Klaipėdos m. pareigūnus kreipėsi 1980 m. gim. moteris, pranešdama, jog internetu ketinusi parduoti vaikišką vežimėlį ir paspaudusi atsiųstą nuorodą bei suvedusi prašomus duomenis, aptiko, jog nuo jos banko sąskaitos nuskaičiuoti 612 eurų. Pradėtas tyrimas pagal LR BK 215 str.

Penktadienį į Klaipėdos m. policiją kreipėsi ir 1992 m. gim. vyras, kuris nurodė, jog tądien telefonu gavo žinutę su nuoroda, kurią paspaudęs ir suvedęs prašomus duomenis, netrukus aptiko, jog iš banko sąskaitos dingo 350 eurų. Pradėtas tyrimas pagal LR BK 215 str.

 

Gegužės 21 d. į Klaipėdos m. policiją kreipėsi 1972 m. gim. vyras, nurodydamas, kad telefonu gavo žinutę, jog jo banko sąskaita apribota, paspaudė nuorodą ir suvedė prašomus duomenis. Žala 1778 eurai. Pradėtas tyrimas pagal LR BK 215 str.

Tądien į Klaipėdos policiją kreipėsi 1985 m. ir gimęs vyras, nurodydamas, jog prisijungęs prie elektroninės banko sąskaitos, pastebėjo, kad apgaulės būdu nuskaičiuoti 276 eurai. Pradėtas tyrimas pagal LR BK 215 str.

Tą patį šeštadienį į Klaipėdos policiją kreipėsi 1956 m. gimusi moteris, nurodydama, jog prisijungusi prie elektroninės banko sąskaitos, pastebėjo, kad apgaulės būdu, be pranešėjos žinios nuskaičiuoti 4000 eurų. Pradėtas tyrimas pagal LR BK 215 str.

 

Gegužės 22 d. į Klaipėdos m. PK kreipėsi 1959 m. gimusi moteris, kuri pranešė, kad apie 12.04 val. į mobilųjį telefoną gavo neva iš banko siųstą SMS žinutę, kurioje teigta, jog pareiškėjos sąskaita yra apribota, todėl reikia prisijungti prie elektroninės bankininkystės. Paspaudusi atsiųstą nuorodą ir suvedusi reikalaujamus duomenis moters pastebėjo, kad iš jos banko sąskaitos apgaulės būdu yra pasisavinti 2777 eurai. Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

Tą pačią dieną Klaipėdos m. PK užregistruotas pareiškimas, kuriame nurodoma, kad gegužės 20 d. apie 22.02 val. į mobilųjį telefoną 1964 m. gimusi moteris gavo neva iš banko siųstą SMS pranešimą, kuriame teigta, jog moters sąskaita yra apribota, todėl reikia prisijungti prie elektroninės bankininkystė. Moteris, paspaudusi atsiųstą nuorodą ir suvedusi reikalaujamus duomenis pastebėjo, kad iš jos banko sąskaitos apgaulės būdu yra pasisavinti 1778,82 eurai. Pradėtas tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

Apie 19.30 val. per bendravimo programėlę su 1981 m. gimusia pareiškėja susisiekęs, iš jos prekę pirkti ketinęs asmuo, atsiuntė nuorodą, kurią paspaudusi ir suvedusi reikalaujamus duomenis moteris pastebėjo, kad iš jos banko sąskaitos apgaulės būdu yra pasisavinta apie 600 eurų. Pradėtas tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

Sekmadienį Klaipėdos m. PK gautas ir 1959 m. gimusios moters pareiškimas, kuriame nurodoma, kad tą pačią dieną apie 19.15 val., paspaudusi neva iš banko atsiųstą nuorodą ir suvedusi reikalaujamus duomenis, pareiškėja pastebėjo, kad iš jos banko sąskaitos apgaulės būdu yra pasisavinti apie 7000 eurų. Pradėtas tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

Vakar į Palangos m. PK kreipėsi 1988 m. gimusi moteris, kuri nurodė, kad gegužės 21 d. apie 07.51 val. apgaulės būdu iš pareiškėjos banko sąskaitos buvo pasisavinti 2323 eurai. Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 367 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,