Mano GargždaiVyriausybė pritarė KAM siūlymams tobulinti karių apmokėjimo sistemą ir didinti maistpinigius

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Vitos Jurevičienės, VE nuotr. Vitos Jurevičienės, VE nuotr.

Krašto apsaugos ministerija inicijuoja įstatymų pakeitimus, kurie patobulintų Lietuvos kariuomenės karių tarnybinio atlyginimo, priedų, kompensacijų, išmokų ir priemokų skyrimo nuostatas. LR Vyriausybė trečiadienį pritarė KAM teikiamam įstatymo projektui, kurį bus perduoda svarstyti LR Seimui.

 

Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pakeitimais siekiama jau šiais metais padidinti karių tarnybinius atlyginimus 8 proc., o 2024 ir 2025 metais – dar po 5,5 proc.

Taip pat numatoma nauja išmoka už tarnybos laiką ir nauja iki 100 proc. tarnybinio atlyginimo dydžio priemoka kariams, turintiems Lietuvoje paklausiausias specialybes – medikams, IT specialistams, aviacijos inžinieriams.

„Siekiame sukurti geresnes sąlygas krašto apsaugos sistemai pritraukti bei išlaikyti kvalifikuotą personalą, užpildyti Lietuvos kariuomenės karinius vienetus trūkstamu personalu ir kelti jo parengties lygį.

Svarbiausia kariuomenei yra karys, todėl mums būtina užtikrinti kario gerovę. Gerindami apmokėjimo sąlygas didinsime karių motyvaciją“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Įstatymo projektu siūloma keisti ir tvarką skiriant priedą už kvalifikacines kategorijas ar ypatingą pareigų specifiką, didinti kompensacijas tarptautinėse operacijose dalyvaujantiems kariams ir papildyti priedą už atsakomybę gausiančių karių sąrašą kuopų vadų ir vyriausiųjų puskarininkių pareigybėmis.

Taip pat siekiama gerinti sąlygas karių sveikatos priežiūros ir į atsargą išleidžiamų karių integracijos į visuomenę srityse, reglamentuoti karių siuntimo mokytis į užsienio valstybių karo mokymo įstaigas aprūpinimo sąlygas, patikslinti karių tarnybos vertinimo reglamentavimą.

LR Vyriausybė trečiadienį pritarė ir Krašto apsaugos ministerijos pateiktiems nutarimo dėl maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydžio pakeitimams.

Karių ir karo prievolininkų, neaprūpintų maistu, vienos paros maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydis nuo šiol didinamas iki 12,5 euro. Iki šiol maitinimosi išlaidų piniginės kompensacijos dydis siekė 8 eurus – šis dydis buvo nustatytas 2017 m. gegužės 1 d. ir nebuvo keičiamas.

Šiam nutarimo projektui įgyvendinti nuo 2022 m. birželio 1 d. papildomai reikės apie 12,1 mln. eurų, kurie bus skiriami iš Krašto apsaugos ministerijai patvirtintų bendrųjų valstybės biudžeto asignavimų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 134 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,