Mano GargždaiTarybos nariai nusprendė: keičiasi Administracijos direktorius ir mero pavaduotoja

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos raj. sav. nuotr. Klaipėdos raj. sav. nuotr.

Ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo oficialiai patvirtinti pasikeitimai valdančiojoje daugumoje. Posėdžio metu iš pareigų atleisti vicemerė Audronė Balnionienė, Administracijos direktorius Justas Ruškys ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė. Į jų vietą paskirti ir nauji politikai.

 

Dėkojo už darbą

Sudarius specialią balsų skaičiavimo komisiją, kurios sudėtyje buvo Tarybos nariai Raimondas Simonavičius, Martynas Pocius ir Aušra Gudauskienė, Savivaldybės tarybos nariai slaptų balsavimų metu išreiškė savo poziciją.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Virgilijus Skuodas pareiškė, kad partijos nariai nedalyvaus balsavimuose.

16 Tarybos narių balsavus už, prieš – 6, mero pavaduotoja Audronė Balnionienė atleista iš pareigų.

„Pirmiausia noriu padėkoti Administracijos darbuotojams, vedėjams, įstaigų vadovams ir jų komandoms, su kuriais kartu dirbome. Ačiū jiems už patirtis, pamokymus, suteiktą stiprybę. Politinei bendruomenei ir naujajai valdančiajai daugumai noriu palinkėti išminties nepasiklysti valdžios ir pinigų labirintuose bei išsaugoti žmogiškumą ir pagarbą žmogui, – po balsavimo teigė A. Balnionienė.

Padėką buvusiai vicemerei išreiškė ir frakcijos kolegos.

„Noriu padėkoti Audronei Balnionienei už trejų metų intensyvų darbą, kuris daugiausiai matėsi bendraujant su kelių direkcija, kai užmegztas ryšys su ja buvo tikrai geras. Ir autobusų stoties projektavimas strigo dėl santykių su direkcija, bet galiausiai tai buvo išspręsta ir šis klausimas pajudėjo. Taip pat džiugu, kad Audronė intensyvino ryšį su Klaipėda. Nenusiminkime dėl šio sprendimo, žygiuosime į priekį, – tvirtino Tarybos narys Nerijus Galvanauskas.

„TS-LKD nori padėkoti A. Balnionienei už bendrystę ir bendradarbiavimą. Gyvenimas eina toliau, – sakė V. Skuodas.

 

Linkėjo įgyvendinti strateginį planą

Po slapto balsavimo 16 balsavus už, prieš – 6, nebuvus susilaikiusių, iš pareigų atleistas Administracijos direktorius Justas Ruškys.

Buvę valdantieji padėkojo J. Ruškiui už darbą.

„Treji metai prabėgo savivaldoje, susipažinai su Savivaldybės pasauliu, užaugai kaip vadovas. Jaunystės Savivaldybei reikia tarp vadovų, nes ji atneša entuziazmo. Džiaugiuosi, kad radai bendrą ryšį ir su profsąjunga, ir su Administracijos darbuotojais, bei visus trejus metus išlikai vienijantis žmogus. Nenusimink, neprarask entuziazmo, – linkėjo N. Galvanauskas.

„Norime padėkoti Justui už nuoširdų darbą. Mums buvo garbė būti komandos dalimi. Linkime pačiam ir toliau sėkmingai progresuoti, siekti savo tikslų. Esi pavyzdys daugeliui jaunų specialistų, – buvusį kolegą gyrė V. Skuodas.

Savo atsisveikino kalbos metu buvęs Administracijos direktorius J. Ruškys rankose laikė strateginį planą ir pažymėjo jo svarbą.

„Naujajai valdančiajai daugumai ir vadovams linkiu, kad šis strateginis planas, kurį patvirtinote sausio pabaigoje, ir jo išpildymo lūkestis nepasikeistų bei darbai, kurie buvo suplanuoti, pasiektų rajono gyventojus.

Ačiū už šiuos trejus metus, tai buvo fantastiškas laikas man. Per jį paaugau, daug ko išmokau. Ačiū už kritiką, į ją visada kreipiau dėmesį ir stengiausi pasimokyti.

Stengsiuosi būti kažkur čia ir surasti vaidmenį politiniame, visuomeniniame gyvenime. Politika bent man nėra sėdėjimas renginiuose pirmose eilėse ar sprendimų priėmimas užkulisiuose. Politika – tai susitarimo menas, kurio turime pasiekti diskutuodami. Palinkėjimas naujam Administracijos direktoriui – padarykit daugiau, geriau ir greičiau. Sėkmės naujai valdančiajai daugumai, – linkėjo J. Ruškys.

Taip pat iš pareigų, 17 balsavus už, 5 – prieš, nebuvus susilaikiusių, atleista ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė.

 

Į pareigas paskirti patyrę politikai

Mero pavaduotoja po slapto balsavimo, 17 balsavus už, 5 – prieš, nebuvus susilaikiusių, tapo Violeta Riaukienė.

„Ačiū už išreikštą pasitikėjimą. Šitose pareigose dirbau ne vienerius metus, tad po metų pertraukos grįžtu su dar didesniu žinių bagažu. Svarbiausiais darbo principais man išlieka pagarba žmogui ir bendruomenei, o dirbdama visada vadovaujuosi Lietuvos Respublikos įstatymais ir teisės aktais. Sau ir kitiems visada kelsiu aukštesnius pagarbos ir etikos kiekvienam reikalavimus, – po paskyrimo kalbėjo V. Riaukienė.

V. Riaukienė mero pavaduotojos pareigas pradės eiti nuo gegužės 30 d.

Prieš balsavimą kandidatas į Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas sulaukė buvusios valdančiosios daugumos pastabų bei klausimų.

„Labai gaila, kad atsisakome Justo, jauno ir perspektyvaus žmogaus politikoje, nors atrodo, kad visų siekis yra pritraukti kuo daugiau jaunų, išsilavinusių žmonių grįžti į Klaipėdos rajoną. Justas užkėlė kartelę, kur Sigitui reikės aukštai šokti, norint pasiekti jo dalykiškumą, etiškumą ir bendravimo kultūrą.

Vienas klausimas – kaip Sigitas Karbauskas žada tvarkytis su savo elgesiu, nes iš praėjusios kadencijos turėjome pavyzdį, kad žmonės buvo išvaryti iš kabineto dėl nesutapusių politinių pažiūrų? Ir kitas klausimas – kaip tvarkysitės su informacinėmis technologijomis, kai nesugebėjote laiku pateikti privačių interesų deklaracijos ir po to jos pusę metų teko prašyti?, – savo pasisakymo metu teigė Tarybos narė Aušra Gudauskienė.

„Būsiu savimi ir nelabai ką keisiu. Išvaryti iš kabineto teko, visokių žmonių ateina. Tačiau jeigu ateis iš anksto pasiruošę provokuoti žmonės, kurie tvirtins, kad darbuotojai Administracijoje nieko neveikia, tikrai juos išginsiu. Tai darysiu apgindamas ir darbuotojus, ir save.

Dėl deklaracijos pateikimo – sąmoningai nepateikiau deklaracijos dėl privačių interesų, nes ją buvau pateikęs, eidamas į Tarybą. Joje niekas nebuvo pasikeitę. Kai dvi institucijos negali perimti viena iš kitos deklaracijų, o liepia biurokratiškai mums tą daryti, tam nepritariu.

Valdžia ir pinigais išbandymą esu praėjęs ir jį išlaikiau. Reaguosiu į pastabas, tik dabar oda storesnė. Jeigu duosiu žodį, jo laikysiuosi.

Gyventojams nesvarbu, kas yra opozicijoje ar pozicijoje. Jiems svarbu padaryti darbai – to prašysiu ir savo komandos. Žadu būti reiklesnis tiems, kurie nedirba rajono labui. Nesvarbu jo politinė kryptis, bet tas, kuris kaišioja pagalius į rajono gyvenimą, turės prisiimti atsakomybę, – atsakydamas į klausimus kalbėjo S. Karbauskas.

Tarybos narys Aivaras Vasylius paprašė pateikti tris norimus įvykdyti darbus, užėmus Administracijos direktoriaus postą.

S. Karbauskas tvirtino, kad šiuo metu jam bus svarbiausia susipažinti su Administracijoje esančio kolektyvo nuotaikomis, šiemet pasirašyti Dariaus ir Girėno gatvėje norimo įkurti daugiafunkcio sporto centro rangos darbų sutartį ir susitikti su bendruomenėmis, kurių bibliotekos buvo uždarytos, bei išklausyti jų nuomonę šiuo klausimu.

Slapto balsavimo metu 16 Tarybos narių balsavus už, 6-iems buvus prieš, nebuvus susilaikiusių, S. Karbauskas paskirtas naujuoju Administracijos direktoriumi. Jis pradės eiti pareigas nuo birželio 7 d.

 

nariai

Naujai paskirti Administracijos direktorius S. Karbauskas ir vicemerė V. Riaukienė.
Klaipėdos raj. sav. nuotr.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 127 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,