Mano Gargždai„Raketa“ Nidos nepasiekė – pasieniečiai išgelbėjo pusšimtį keleivių

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Kotrynos Dagenytės, Delfi nuotr. Kotrynos Dagenytės, Delfi nuotr.

Savaitgalį neįprastą gelbėjimo operaciją teko atlikti Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiams. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai Nemune iš variklio avariją patyrusio laivo „Raketa“ sėkmingai iškėlė ir į krantą parplukdė pusšimtį pramogautojų.

 

Šeštadienį vidurdienį savo atsakomybės ruožą su Karaliaučiaus sritimi stebėję Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų užkardos pareigūnai užfiksavo Nemune, ties Pagėgių savivaldybės Nausėdų kaimu, netikėtai sustojusį pramoginį laivą „Raketa“. Buvo matyti, kad plaukiojimo priemonė yra nevaldoma, iš jos į vandenį skubiai išmestas inkaras.

 Link „Raketos“ tuoj pat buvo nusiųstas Bardinų užkardos pasieniečių kateris „Octelbo“ su įgula. Paaiškėjo, kad 49 pramogautojus iš Kauno į Nidą plukdęs laivas patyrė avariją – plaukimo metu netikėtai sustojo jo variklis.

Įvykio aplinkybes įvertinę pasieniečiai konstatavo, jog yra tikimybė, kad Nemuno farvateryje sustojusį laivą upės srovė gali imti nešti Rusijos kranto link, todėl priimtas sprendimas evakuoti visus keleivius.

Tai VSAT katerio įgula operatyviai ir sėkmingai atliko per maždaug pusvalandį. Pasieniečiams teko kelis sykius kursuoti tarp avariją patyrusio laivo ir kranto, kol galiausiai visi 49 pramogautojai buvo saugiai išlaipinti Lietuvos pusėje. Nė vienam asmeniui medikų pagalbos neprireikė.

Kai kurie keleiviai net juokavo, jog laivas avariją patyrė „labai tinkamoje vietoje“, mat krante atsidūrę pramogautojai turėjo puikią galimybę pasigrožėti panemunės pievose besiganančiais Nemuno žirgyno trakėnų veislės sportiniais žirgais.

Upės farvateryje sustojusiame laive likę trys įgulos nariai apie gedimą taip pat pranešė Rusnės uosto darbuotojams. Tą pačią dieną atplaukęs laivas – vilkikas sėkmingai nutempė „Raketą“ į Rusnę.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 215 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,