Mano GargždaiKlaipėdos regione griaudės haubicos: kariškiai praneša apie galimus nepatogumus dėl triukšmo

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Vakarų ekspreso nuotr. Asociatyvi Vakarų ekspreso nuotr.

Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Psichologinių operacijų vyresn. specialistė Gabija Vaitkutė informuoja, kad birželio 13–22 d. vyks Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ (toliau – brigada „Žemaitija“) karinės pratybos „Žemaitijos griausmas 2022“ (angl. „Griffin Thunder 2022“), kuriose dalyvaus apie 500 karių.

 

Pratybos vyks Klaipėdos (Šernų, Dumpių, Kliošių miškuose) ir Šilutės (Ožkarčių, Gnybalų, Šilmeižių, Joniškio, Žagatpurvių, Parubežio, Jomantų, Begėdžių miškuose) rajonų savivaldybių teritorijose.

„Žemaitijos griausmas 2022“ (toliau – „ŽG22“) – tai suplanuotas karinio rengimo ciklo renginys, kuris neturi sąsajų su geopolitine situacija regione. Tikslas – įvertinti brigados „Žemaitija“ vadovybės Štabo ir Prieštankinės kuopų bei Brigados generolo Motiejaus Pečiulienių artilerijos bataliono baterijų gebėjimą vykdyti gynybines operacijas. Pratybos bus vykdomos 3 fazėmis: pasirengimas, užduočių vykdymas ir šaudymas iš 105 mm haubicų į jūros taikinius.

Šiose pratybose dalyvaus ir kiti kariniai vienetai: Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji ir Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinės bei sąjungininkai iš Portugalijos rotacinių pajėgų ir Didžiosios Britanijos Karališkųjų oro pajėgų kovinio palaikymo sraigtasparniai „Puma“.

Taip pat, kaip viena iš sudėtinių pratybų dalių, š. m. birželio 18–20 d. Kairių poligone bus vykdomas kovinis šaudymas į jūros taikinius iš 105 mm haubicų, todėl pranešama apie galimus nepatogumus dėl triukšmo. Šaudymai ir technikos judėjimas vyks darbo valandomis.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 504 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,