Mano GargždaiAtsižvelgiant į geopolitinę situaciją, 1,2 proc. parama NVO bus pervesta anksčiau

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) iniciatyva bei Finansų ministrės Gintarės Skaistės sprendimu, nuo šiol gyventojų skirtą pajamų mokesčio (GPM) dalį paramos gavėjams VMI pradės pervesti gerokai anksčiau – jau liepos mėn. Gyventojams patikslinus savo deklaracijose pateiktus duomenis likusi mažesnioji dalis paramos bus pervesta iki lapkričio 15 d.

 

„Atsižvelgdami į geopolitinę situaciją, nusprendėme, jog gyventojų skiriama GPM parama ne pelno siekiančias organizacijas pasiektų anksčiau nei iki šiol. Dėkojame visiems Lietuvos gyventojams skiriantiems 1,2 proc. paramos gavėjams bei didžiuojamės Lietuvos piliečių ir verslo aktyvumu organizuojant įvairią humanitarinę pagalbą nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams“, – sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė.  

VMI duomenimis, 523 tūkst. gyventojų pateikė prašymus skirti GPM dalį paramai. Iš jų dar 52 tūkst. prašymų yra vertinami, o 5 tūkst. gyventojų savo prašymus turėtų patikslinti. Pastariesiems VMI išsiuntė asmeninius pranešimus per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).  Pernai iš viso 460 tūkst. gyventojų skyrė paramai 21,3 mln. eurų GPM.

„Iki šiol paramos gavėjai, politinės partijos ir profesinės sąjungos GPM paramos sulaukdavo tik rudenį, tačiau nuo šių metų šis terminas paankstintas. Jau liepą perversime pirmąją paramos dalį, skirtą tų gyventojų, kurie laiku ir teisingai deklaravo savo pajamas“, – teigia VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė, pridurdama, jog pagal patikrintus prašymus gyventojai paramai šiemet skyrė apie 23 mln. eurų GPM.

VMI atstovė taip pat atkreipia dėmesį, kad taip pat apie 30 tūkst. gyventojų,  skyrusių  GPM dalį nuo 2021 m. gautų pajamų, dar turi patikslinti savo pajamų mokesčio deklaracijas tam, kad jų skirta GPM dalis pasiektų paramos gavėjus. Šiems gyventojams VMI taip pat išsiuntė pranešimus per EDS.

VMI primena, kad paramos gavėjai ir politinės partijos, kurių kredito įstaigose turimos sąskaitos yra pasikeitusios, iki birželio 30 d. turi pateikti VMI prašymą, kuriame reikia nurodyti Lietuvoje registruotos kredito, mokėjimo ar elektroninių pinigų įstaigos sąskaitą, į kurią pageidaujama gauti mokesčio dalį.

Daugiau informacijos apie GPM paramą rasite čia.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 442 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,