Mano GargždaiNepateikusiems finansinių ataskaitų – rizika netekti paramos gavėjo statuso

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Įmonės nuotr. Įmonės nuotr.

Metinių finansinių ataskaitų už praėjusius metus iki šiol dar nepateikusios organizacijos rizikuoja prarasti paramos gavėjo statusą. Registrų centras artimiausiu metu įvairioms asociacijoms, viešosioms įstaigoms bei labdaros ir paramos fondams ketina išsiųsti apie 7,5 tūkst. įspėjimų apie numatomą joms panaikinti paramos gavėjos statusą.

 

„Kiekvienais metais Registrų centras sulaukia dešimčių tūkstančių juridinių asmenų finansinių ataskaitų. Deja, tačiau kasmet lieka nemažai įmonių ir organizacijų, kurios ataskaitas teikia praėjus teisės aktuose nustatytiems terminams ar apskritai nepateikia. Pelno siekiantiems ūkio subjektams tokiais atvejais taikomos sankcijos – surašomi administracinio nusižengimo protokolai ar kraštutiniu atveju netgi inicijuojamas likvidavimas. Analogiškos priemonės taikomos ir ne pelno siekiančioms organizacijoms, tačiau šioms taip pat aktualus ir paramos gavėjo statusas. Būtent dėl šios priežasties artimiausiu metu ketiname įspėti kelis tūkstančius finansinių ataskaitų nepateikusių organizacijų apie riziką prarasti paramos gavėjo statusą“, – kalba Registrų centro Juridinių asmenų registro departamento vadovė Jolanta Kazlauskienė.

Skaičiuojama, kad iki šios dienos savo veiklos ataskaitų už 2021 metus dar nėra pateikę apie 7,5 tūkst. paramos gavėjo statusą turinčių asociacijų, viešųjų įstaigų bei labdaros ir paramos fondų. Vadovaujantis Labdaros ir paramos įstatymu Registrų centras gali panaikinti juridiniam asmeniui paramos gavėjo statusą, jei per du mėnesius nuo gauto įspėjimo šis juridinis asmuo nepateikia metinių finansinių ataskaitų rinkinio ir veiklos ataskaitos ar metinės ataskaitos.

„Taigi artimiausiu metu Registrų centro įspėjimų sulauks apie 7,5 tūkst. juridinių asmenų. Jei per du mėnesius nuo gauto įspėjimo metinė finansinė ataskaita vis dėlto nebus pateikta, paramos gavėjo statusas tokiam juridiniam asmeniui bus panaikintas“, – sako J. Kazlauskienė ir primena, kad finansinių ataskaitų neteikimas taip pat gali tapti pagrindu inicijuoti juridinio asmens likvidavimą ir išregistravimą iš Juridinių asmenų registro.

Įspėjimai bus siunčiami Juridinių asmenų registre nurodytu juridinio asmens el. pašto adresu. Jeigu toks adresas nenurodytas, įspėjimas bus siunčiamas juridinio asmens buveinės adresu.

Vadovaujantis Labdaros ir paramos įstatymu, juridinis asmuo, kuriam dėl nustatytų pažeidimų buvo panaikintas paramos gavėjo statusas, pakartotinai dėl šio statuso suteikimo gali kreiptis ne anksčiau kaip po vienerių metų.

Remiantis Registrų centro atvirais duomenimis, šiuo metu paramos gavėjo statusą iš viso turi apie 33 tūkst. juridinių asmenų. Iki šiol dėl nustatytų pažeidimų šis statusas buvo panaikintas 7 tūkst. juridinių asmenų.

Iki šios dienos finansines ataskaitas už 2021 metus jau yra pateikę daugiau kaip 95 tūkst. juridinių asmenų. Daugiausiai ataskaitų sulaukta iš uždarųjų akcinių bendrovių (61,5 tūkst.) ir mažųjų bendrijų (19 tūkst.). Metines ataskaitas yra pateikę beveik 8 tūkst. asociacijų, 5,1 tūkst. viešųjų įstaigų ir 0,6 tūkst. labdaros ir paramos fondų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 426 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,