Mano GargždaiVairuotojus pratina aplenkti Herkaus Manto gatvę

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos m. sav. nuotr. Klaipėdos m. sav. nuotr.

Herkaus Manto gatvės atkarpoje nuo Liepų g. iki Lietuvininkų a. automobilių greitis apribotas iki 30 km/h. Toks sprendimas sulaukė nevienareikšmiškų vertinimų, tačiau tranzitu šia gatve važiuojantys kritikai jau dabar raginami rinktis kitus maršrutus, nes ateityje eismą šioje atkarpoje planuojama drausti.

 

Pagrindinis argumentas šiuo metu sumažinti greitį miesto centre buvo dviratininkų, kurie gali važiuoti gatvėje įrengta A+ juosta, saugumas.

Lietuvos dviratininkų bendrijos atstovas Darius Mileška „Vakarų ekspresui“ sakė, kad tikrai dviratininkai jausis saugiau, kai juos lenks lėčiau važiuojančios transporto priemonės, ypač dideli autobusai.

„Sumažėja ir skaudžių nelaimingų atsitikimų tikimybė“, – sako D. Mileška.

Jis džiaugiasi mieste vykstančiais pokyčiais, kurie gerina dviračių infrastruktūrą, tačiau apgailestauja, kad tai vyksta labai lėtai.

 

Didės tarša

Greičio sumažinimu nepatenkinti miestiečiai socialiniuose tinkluose dėlioja savo argumentus.

Pirmiausia atkreipiamas dėmesys, kad padidės oro užterštumas, nes automobiliai bus priversti važiuoti žemesne pavara, sudegins daugiau kuro. Klaipėda pagal oro užterštumą kietosiomis dalelėmis ir taip pirmauja Lietuvoje.

Kritikai primena, kaip nepasiteisino analogiškas 30 km/h greičio apribojimas ant Pilies tilto ir greitis ten buvo padidintas iki 40 km/h.

Klaipėdos vicemeras Arūnas Barbšys saugaus eismo komisijoje taip pat siūlė minimoje Herkaus Manto g. atkarpoje greitį apriboti iki 40 km/h, tačiau kiti komisijos nariai tam nepritarė.

„Darnaus judumo plane ši gatvės atkarpa ateityje yra numatyta tik visuomeniniam transportui ir dviračiams“, – primena ilgalaikius miesto planus A. Barbšys.

Anot jo, todėl vairuotojai jau dabar galėtų pradėti pratintis ir pagal galimybes aplenkti šią Herkaus Manto gatvės dalį.

 

Stebės autobusų eismą

Miestiečiai visgi abejoja, kad autobusai Herkaus Manto gatve važiuos taip lėtai. Juo labiau kad būna taip, jog jie atsilieka nuo grafiko ir, esant galimybei, didina greitį, kad susigrąžintų prarastą laiką.

„Klaipėdos keleivinio transporto“ vadovas Andrius Samuilovas sako, kad mieste yra dažnesnė problema, kai autobusai lenkia grafiką, o ne atsilieka. Todėl jis įsitikinęs, kad autobusai miesto centre „nelakstys“.

„Minimoje Herkaus Manto g. atkarpoje įsibėgėti nėra kur. Vidutinis autobusų greitis ir anksčiau čia nesiekė 30 km/h“, – sako Andrius Samuilovas.

Anot jo, dėl naujausių greičio apribojimų autobusų grafikai kol kas keičiami nebus. Bus stebima situacija.

„Jei matysime, kad atkarpai įveikti reikia ne 2, o 3 minučių, į tai bus atsižvelgta koreguojant maršrutus rugsėjo mėnesį“, – sako A. Samuilovas.

Jis pritaria tokiam Savivaldybėms priimtam greičio ribojimui. Šioje Herkaus Manto gatvės dalyje yra net keturios nereguliuojamos pėsčių perėjos, todėl turėtų padidėti ir pėsčiųjų saugumas.

 

Atsiliekame dešimtmečiais

Tačiau D. Mileška mano, kad Klaipėda, nors joje ir matosi teigiamų poslinkių, darnaus judumo srityje nuo labiausiai pažengusių Europos miestų atsilieka dešimtmečiais.

„Ten jau seniai miesto centrai atiduoti pėstiesiems ir dviratininkams, o tranzitinis srautas nukreipiamas aplink“, – pastebi D. Mileška.

Jis įsitikinęs, kad valdininkai tik imituoja darbą šioje srityje, o ne realiai sprendžia problemas.

„Jie gal niekada nebuvo užsienyje ir nematė, kaip ten yra“, – retoriškai klausia D. Mileška.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 220 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,