Mano GargždaiRudenį prasidės viso rajono apšvietimo tinklo modernizavimas

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pexels.com nuotr. Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybė jau pasirašė sutartį su rangovu, kuris modernizuos viso rajono apšvietimo tinklus. Konkursą laimėjusi įmonė UAB „Indikacija“ darbus atlikti įsipareigojo per 9 mėnesius, darbai turėtų prasidėti rudenį. Šis projektas, kurio vertė beveik du milijonai eurų, palies visas seniūnijas. Bus keičiami ne tik seni tinklai, atramos, bet ir keli tūkstančiai šviestuvų. Planuose ir kitas projektas – rajono apšvietimo tinklų plėtra, kurio metu bus apšviestos ir tos gatvės bei gyvenvietėse, kuriose to niekada nebuvo.

 

Visame rajone šiuo metu yra apie 250 kilometrų apšviestų gatvių. Tačiau sistema jau pasenusi – šviestuvai seni, įranga nusidėvėjusi, o elektros sąnaudos kasmet auga. Todėl buvo priimtas sprendimas modernizuoti viso rajono apšvietimo tinklą.

Šiam projektui buvo gautas ir 900 tūkstančių eurų siekiantis valstybės finansavimas. Antra tiek skiria Savivaldybė, o visų darbų vertė – kiek daugiau nei 1,8 milijono eurų.

„Darbus, žinoma, norėtume pradėti iškart, tačiau jų pradžią tenka nukelti į rudenį, nes rinkoje tiesiog trūksta medžiagų, konkrečiai – šviestuvų. Bet tikiuosi, kad įmonei, laimėjusiai konkursą, pavyks šią problemą išspręsti ir kuo greičiau pradėti darbus. Kadangi rangovas įsipareigojo darbus baigti per 9 mėnesius, tai kitam tamsiajam sezonui – žiemai – turėsime jau visiškai modernizuotą rajono apšvietimo sistemą. Tai būtina ne tik dėl patogumo, bet ir didesnio saugumo“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Pokyčiai palies visas seniūnijas. Seniūnai jau yra atlikę visą būtiną senosios sistemos inventorizaciją ir pateikę tikslius skaičiavimus, kur ir ką reikia keisti. Visame rajone bus pakeisti net 3 tūkstančiai šviestuvų, dar 1 tūkstantis bus pakabinta naujų. Taip pat sumontuotos naujos valdymo spintos, o ten kur būtina – pakeistos naujos atramos, elektros kabeliai.

„Sumontavus energiją taupančius LED šviestuvus ne tik pagerinsime gyventojų gyvenimo kokybę, bet ir kasmet sutaupysime lėšų – metinis energijos poreikis gatvių apšvietimui sumažės apie 800 MWh, pinigine išraiška, tai yra apie 200 tūkst. eurų per metus. Šiuos pinigus galėsime nukreipti kitiems rajonui svarbiems projektams. Apšvietimo modernizavimas yra vienas iš svarbesnių projektų, nes jis palies mūsų rajono žmones visose seniūnijose“ – teigia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

Kitas savivaldybės planuojamas žingsnis – rajono apšvietimo sistemos plėtra. Šis projektas bus įgyvendinamas pasitelkus privačius investuotojus, su kuriais sutartis būtų pasirašoma 15 metų, o išsimokėti numatoma per 13. Jau kitą mėnesį planuojama vieša rinkos konsultacija, po kurios bus skelbiamas viešasis pirkimas.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 99 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,