Mano GargždaiUostamiestyje – Antonio Vivaldi „Metų laikai“ skambės roko stiliumi

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos kamerinis orkestras. KKS fotoarchyvo nuotr. Klaipėdos kamerinis orkestras. KKS fotoarchyvo nuotr.

Šalia Klaipėdos koncertų salės esančioje parko estradoje liepos 14 d. 19.30 val. klausytojai kviečiami į postmodernistinį projektą „Vivaldi roko stiliumi“. Programą atliks Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras ir Tomo Varnagirio suburta roko grupė. Koncertas abejingų nepaliks nei klasikinės, nei roko muzikos mylėtojų.

 

Barokas ir rokas – du labai tolimi muzikos stiliai, kuriuos skiria daugiau nei 2 šimtmečiai. XX a. pabaigoje atsiradęs postmodernizmas susieja skirtingus kultūros ir meno reiškinius. Tai atsispindi ir programoje „Vivaldi roko stiliumi“. Ji sujungiaitalų baroko genijaus A. Vivaldi ir lietuvių gitaristo bei kompozitoriaus T. Varnagirio kūrybą.  

T. Varnagiris daugumai pažįstamas kaip grupės „Rojaus tūzai“ gitaristas. Atlikėjas baigė Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatoriją, vėliau Kauno technologijos universitete įgijo garso režisūros specialybę. Jis taip pat moko vaikus ir jaunimą groti gitara. 

Pasak T. Varnagirio, visiems puikiai žinomi A. Vivaldi kūriniai „Metų laikai“ koncerte išlaikys klasikinės muzikos formatą, tačiau kartais nuskambės „griežtokai", kas ir yra būdinga roko muzikos stiliui.

„Klausytojai išgirs žinomus kūrinius, tačiau nuspalvintus visiškai kitomis spalvomis. Klaipėdos kamerinis orkestras turi gerus muzikantus, su kuriais kartu dirbti yra tikras malonumas ir kurie labai gerai žino, ką daro. Aš labai laukiu šio susitikimo, nes tai bus labai efektinga programa“, – dalijasi mintimis T. Varnagiris. 

Klaipėdos kamerinio orkestro kūrybinėje biografijoje taip pat galima rasti nemažai drąsių eksperimentų ir pasirodymų su skirtingų stilių menininkais. Ne kartą grojęs A. Vivaldi „Metų laikus“ su garsiais solistais smuikininkais, kolektyvas noriai pasirašo genialaus kūrinio provokacijai – atlikimui su roko grupe.  

Kamerinio orkestro meno vadovas M. Bačkus pasakoja: „Visada maniau, kad džiazo, roko ar pop atlikėjams akademinė muzika yra neįdomi. Ne tik dėl jos sudėtingumo atliekant, bet ir dėl tradicijos groti tiksliai, kaip parašyta partitūroje, be galimybės pridėti savo natas ar itin laisvai traktuoti tekstą. Tačiau, pamatęs su kokia aistra ir užsispyrimu T. Varnagiris studijuoja A. Vivaldi partitūrą ir mokosi sunkius pasažus, supratau – turime jiems akomponuoti ir susijungti bendram koncertui“. 

Tomas Varnagiris. KKS fotoarchyvo nuotr.

 

Klaipėdos kamerinio orkestro ir roko grupės programai diriguos Vytautas Lukočius. Šis menininkas yra itin atviras netikėčiausioms meninėms idėjoms. Koncerte jį klausytojai išvys ne tik diriguojantį, bet ir grojantį klavišiniais instrumentais. V. Lukočius yra baigęs fortepijono ir simfoninio dirigavimo specialybes Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, taip pat studijavo orkestrinį dirigavimą Jano Sibelijaus muzikos akademijoje Helsinkyje. Muzikinių televizijos projektų žiūrovams jis geriausiai žinomas kaip orkestro „Vilnius Sinfonietta“ įkūrėjas, vadovas ir dirigentas. Klaipėdos koncertų salės publikai V. Lukočius gerai pažįstamas – klausytojai ne kartą girdėjo  dirigento ir Klaipėdos kamerinio orkestro atliekamas programas. 

Programoje „Vivaldi roko stiliumi“ T. Varnagiris koncertuos su roko grupės kolegomis Audriumi Piragiu (gitara), Tomu Maslausku (bosinė gitara) bei Martynu Lukoševičiumi (mušamieji). 

Koncertinė programa „Vivaldi roko stiliumi“ vyks parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės. Esant lietingam orui, renginys persikels į Koncertų salės vidų. 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 89 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,