Mano GargždaiVasaros vakarais sportuojantys gargždiškiai surengė krepšinio turnyrą

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Varžybų organizatorius Evaldas Krebsas. Astos Šatkienės nuotr. Varžybų organizatorius Evaldas Krebsas. Astos Šatkienės nuotr.

Gargždų gyventojai vasaros metu sugeba aktyviai bei turiningai leisti laiką. Tą įrodo Dariaus ir Girėno bei Karaliaus Mindaugo gatvių gyventojai, kurie kone kiekvieną savaitę, vakarais, po darbų ir savo tiesioginių veiklų, susiburia žaisti gatvės krepšinį. Iš to gimė ir atskiras mėgėjų turnyras, kuris turi net savo skambų pavadinimą – „Lituanika“.

 

Dariaus ir Girėno gatvėje gyvenantis ir kaimynų varžybas organizuojantis Evaldas Krebsas teigė, kad idėja kilo tiesiog iš noro susiburti, gerai praleisti laiką.

„Viskas prasidėjo dar pernai, kuomet savo malonumui ėmėme žaisti tinklinį. O šiemet pasirinkome kitą sporto šaką – krepšinį“, – kalbėjo pašnekovas.

Anot jo, savo jėgas išbandyti ir tarpusavyje susikauti miesto erdvėse esančiose sporto aikštelėse sutiko šaunūs Karaliaus Mindaugo ir Dariaus ir Girėno gatvės daugiabučių gyventojai.

„Rungtyniaudavome dar žiemos metu. Vėliau prie komandos prisijungė ir jaunuoliai – mano anūkas su klasės draugu. Taip gimė idėja surengti bendrą turnyrą, kuriame galėtų žaisti jaunimas prieš suaugusiuosius“, – pasakojo E. Krebsas.

Mėgėjų turnyras įgavo ir savo pavadinimą – „Lituanika“. Tokį pasirinkimą lėmė tai, jog dar 1933 metais būtent liepos mėnesį lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas pakilo iš Niujorko oro uosto ir pradėjo savo skrydį per Atlanto vandenyną. Simboliška, kad ir krepšinio komandos pasivadino tokiais pavadinimais, kaip, pavyzdžiui, „Sparnai“, „Lakūnai“, „Pilotai“ ir pan. Be to, prie varžybų organizavimo aktyviai prisidedantis E. Krebsas parūpino ir įvairią simbolinę atributiką žaidėjams, susijusią su šiuo Lietuvai svarbiu įvykiu.

Turnyrinė lentelė. Astos Šatkienės nuotr.

 

Pasak turnyro sumanytojo, pavyko suburti net penkias komandas. Dvejose iš jų žaidžia apie 17–18 metų jaunuoliai, dar dvi sudaro Karaliaus Mindaugo gatvės ir vieną – Dariaus ir Girėno gatvės gyventojai. Dalyvių amžius perkopia net ir 50 metų ribą.

„Žmonės labai šaunūs ir entuziastingi. Jeigu nesusirenka komandos, vienas kitam „paskoliname“ žaidėjus. Žaidžiame net esant prastam orui. Pavyzdžiui, praeitą savaitę prasidėjus lietui, mus priėmė net Sporto centras. Labai džiaugėmės, o kartu ir nustebino toks geranoriškumas“, – malonų įvykį prisiminė pašnekovas.

Varžybų metu netrūksta ir sirgalių. Pasak E. Krebso, palaikyti komandų susirenka artimieji ir draugai.

Mėgėjų komandos atskirai nesitreniruoja, o ir teisėjo varžybų metu neturi. Anot pašnekovo, jis net nereikalingas. Anksčiau transporto srityje dirbęs E. Krebsas sako, jaunystėje sportavęs, žaidęs futbolą. Tačiau visą gyvenimą jaučia aistrą sportui, judėjimui.

„Žaidžiame draugiškai, jeigu žaidėjas gauna baudą, nesiginčijame. Aš tik seku varžybas, švilpauju, pranešinėju, kiek liko laiko ir skaičiuoju rezultatus. Po kiekvienų rungtynių komandos naudingiausią žaidėją išrenka priešininkai, jam įteikiame kokią nors simbolinę dovanėlę“, – apie rungtynes pasakojo pokalbininkas.

Rungtynėm reikalingos priemonės – visai paprastos, mėgėjiškos. Astos Šatkienės nuotr.

 

Aktyvaus gargždiškio sumanymais džiaugiasi ir kaimynai bei artimieji. E. Krebso dukra Aurelija Krebsaitė vis neatsistebi tėčio entuziazmu: „Viskas prasidėjo nuo kelių aktyvių gyventojų, kurie pradėjo žaisti tinklinį. O dabar tėtis sugebėjo suburti net penkias komandas, kas mane net labai nustebino. Žmonės pasikalba, pasikviečia vienas kitą, tai to aktyvumo tikrai netrūksta ir džiugu, kad tėtis stengiasi sujungti žmones, organizuoti kažką puikaus dėl jų tiesiog iš idėjos“.

Ketvirtadienio vakarą iniciatyvių miestiečių laukia jau finalinės varžybos, po kurių, įvyks ir simbolinė žaidėjų apdovanojimo ceremonija. Geriausiai pasirodžiusiai komandai bus įteiktas ir specialus, paties E. Krebso 3D spausdintuvu pagamintas prizas, simbolinės dovanos bus įteiktos ir kitoms komandoms. Tačiau, anot E. Krebso, neketinama sustoti, jeigu gargždiškiai norės ir leis orai, dar šią vasarą bus surengtos ir tinklinio varžybos.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 106 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,