Mano GargždaiTėvus užjautusių politikų „svorio“ neužteko

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Vakarų ekspreso nuotr. Asociatyvi Vakarų ekspreso nuotr.

Nuo rudens klaipėdiečiams už vaikų maitinimą darželiuose teks mokėti brangiau. Nors balsuojant Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narių nuomonės išsiskyrė, atidėti brangimo nepavyko.

 

Už tai, kad uostamiesčio darželius lankančių vaikų tėvai už savo atžalų maitinimą per mėnesį mokėtų brangiau, rankas ketvirtadienį vykusiame Tarybos posėdyje pakėlė 15 jos narių. Prieš pasisakė devyni, susilaikyti nusprendė du politikai.

Tarybos daugumos palaikymo nesulaukė ir siūlymas neskubėti bei šį klausimą apskritai kol kas atidėti. Tam pritarė tik 11 išrinktųjų.

Jau nuo rugsėjo mėnesio už Savivaldybės švietimo įstaigas, įgyvendinančias ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas, lankantį vaiką per mėnesį tėvams teks mokėti apie 22 eurais brangiau. Kaina nuo 78,7 Eur padidės iki 100,6 Eur. Tiksli suma priklausys nuo dienų, kurias vaikas lankė darželį, skaičiaus.

Šį sprendimą inicijavo Lietuvos ikimokyklinių įstaigų vadovų asociacijos Klaipėdos skyrius, pasiguodęs, jog maisto produktų kainos šalyje padidėjo nuo 10 iki 90 proc.

Nuo rugsėjo darželiuose bus taikomi ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro parengti nauji valgiaraščiai, kuriuose ilgės maitinimui skirtų produktų sąrašas.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Planavimo ir analizės skyriaus vedėjos Jolantos Ceplienės, paskaičiuota, jog maisto produktai vidutiniškai pabrango 33 procentais. Reaguojant į tai, nuspręsta keisti abonentinio mokesčio dydį – nuo 22 iki kiek daugiau nei 25 eurų.

Taip pat ir atlyginimo dydį už maisto produktus. Priklausomai nuo vaikų amžiaus grupės ir grupės darbo laiko, pastarasis vienai dienai didėtų apie 0,8–1,0 Eur.

Iki šiol tėvų mokesčiai sudarė tik 9 procentus nuo visos vaikui išlaikyti reikalingos sumos. Padidinus kainas, iš surenkamų tėvų įmokų bus visiškai padengiamos įstaigų išlaidos, susijusios su maisto gaminimu, ir už įsigytus maisto produktus.

Klaipėdos miesto savivaldybės 44 ikimokyklinio ugdymo įstaigas, tris mokyklas-darželius ir Regos ugdymo centrą lanko 8 435 vaikai. Iš jų 50 yra visiškai atleisti nuo mokesčio, 1 255 vaikų tėvai moka tik pusę kainos.

Padidinus mokestį už maitinimo paslaugą, per metus planuojama surinkti apie 900 tūkst. Eur daugiau pajamų.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 107 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,