Logo
 Spausdinti šį puslapį

Latvių saksofonų kvartetas „Atomos“ pristatys Amerikos ir Europos pasaulinio garso džiazo autorių kūrinius

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos koncertų salės nuotr. Klaipėdos koncertų salės nuotr.

Koncertinėje programoje „Didmiesčio peizažai“ liepos 28 d. 19.30 val. saksofonų kvartetas „Atomos“ ir perkusininkas Ernestas Mèdinis kvies pasimėgauti džiazo muzikos ritmais, harmonijomis ir melodijomis. Kolektyvas kartu su klausytojais leisis į muzikinę kelionę po Niujorką, Kaliforniją, Londoną ir Latvijos didmiesčius.

 

„Atomos“ grojimas pasižymi įtaigiu ir niuansuotu skambesiu, kurį jau įvertino profesionalai ir publika. Kolektyvas yra atviras naujiems iššūkiams ir kūrybiniams eksperimentams, aktyviai plečia savo repertuarą, ruošdamas naujas koncertines programas.

Saksofonų kvartetas „Atomos“ atsiradimą inicijavo vienas profesionaliausių saksofonininkų – Rygoje reziduojantis lietuvis Arvydas Kazlauskas. Menininkas yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas, aktyviai koncertuojantis kaip solistas ir įvairių projektų narys. 2017 m. Latvijos, Klaipėdos ir Vilniaus koncertų salėse kartu su orkestru Sinfonietta Rīga A. Kazlauskas atliko jam dedikuotą Justės Janulytės kūrinį „Vandens spalva“. Atlikėjas dėsto klasikinį saksofoną Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademijoje, kurią pats baigė prieš keletą metų.

XX a. pradžioje Niujorke, džiazo muzikantų būstinėje, savo bendradarbiavimą pradėjo bebopo meistrai Charliesas Parkeris ir Charlesas Mingusas, taip pat kompozitorius bei trimitininkas Dizzy Gillespie. Šių pasaulinio garso džiazo autorių kūriniai skambės aranžuotėse saksofonų kvartetui ir mušamiesiems instrumentams. Ne mažiau energingos ir ritmiškai žaismingos nuotaikos lydės Londone gyvenančio legendinio britų saksofonų kvarteto „The Itchy Fingers“ įkūrėjo Mike‘o Mowerio bei amerikiečių klavišininko, prodiuserio Bobo Jameso kūrinius. Muzikinės kelionės metu „Atomos“ klausytojus mintimis nukels į Kaliforniją, kurios nuotaikas iliustruos spalvingos Rebecos Mauleon bei Jimio Hartogo kompozicijos.

Kaip savotiškas kontrastas miesto triukšmui ir skubėjimui skambės Latvijos džiazas. Jam atstovaus saksofonų kvarteto „Atomos“ atlikėjas Valters Šmits. Džiazo pianistas ir kompozitorius Ritvaras Garoza savo kompozicijose atspindės gyvenimą už didmiesčio šurmulio.

Kolektyvo sudėtyje gros A. Kazlauskas (sopraninis saksofonas) bei trys talentingi latvių jaunosios kartos atlikėjai Aigaras Raumanis (altinis saksofonas), Valters Šmits (tenorinis saksofonas), Rūdolfas Pēteris Rubenis (baritoninis saksofonas).

Koncertas vyks parko estradoje šalia Klaipėdos koncertų salės, o esant lietingam orui – Koncertų salėje.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,