Mano GargždaiPirmoji pagalba – gyvybės vertos žinios

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Maltiečių nuotr. Maltiečių nuotr.

Kasmet, paskutinį liepos savaitgalį, Klaipėdoje organizuojamas vienas didžiausių metų renginių visoje Lietuvoje – Jūros šventė, todėl svarbiausia užduotis – mobilizuoti medikų pajėgas ir užtikrinti kokybišką pirmąją pagalbą, kurią Jūros šventės metu užtikrins Maltos ordino pagalbos tarnyba (maltiečiai).

 

Pirmoji pagalba – maltiečių rankose

Lietuvos maltiečiai šiame renginyje budi jau ne pirmus metus – maltiečių pirmosios pagalbos komandą sudaro gydytojai, jaunieji paramedikai ir apmokyti bei specialiai paruošti savanoriai. Šiemet jų bus apie trisdešimt.

Prireikus pagalbos, šventės svečiai turėtų žvalgytis uniformas vilkinčių maltiečių, kurie tikslingai nukreips į artimiausią pastarųjų palapinę. Pirmoji pagalba bus teikiama keturiuose taškuose, o prireikus bus iškviestas greitosios medicinos pagalbos automobilis.

 

Norintiems padėti – pirmosios pagalbos mokymai

Maltiečiai pastebi, kad, nors žmonės tampa vis atsakingesni ir labiau rūpinasi savo saugumu, nelaimių išvengti nepavyksta.

Jų prevencijai užtikrinti Jūros šventės metu maltiečių palapinėse bus organizuojami pirmosios pagalbos mokymai, kurie padės įgyti arba atnaujinti anksčiau turėtas pirmosios pagalbos žinias bei praktinius įgūdžius, padedančius stabilizuoti nukentėjusiojo būklę ar net išgelbėti gyvybę.

 

Pagalbą teiks tarptautinė komanda

Jūros šventėje dalyvaus ir svečiai iš Kylio (Vokietija), kurie padės užtikrinti kokybišką pagalbą. Šis miestas artimas Klaipėdai – ten kasmet vyksta Kylio festivalis, kuriame prieš mėnesį lankėsi Lietuvos maltiečiai ir kartu teikė pirmąją pagalbą.

„Turime tradiciją į Jūros šventę budėti pasikviesti maltiečius iš kitų šalių. Šiemet atvyksta 4 Vokietijos maltiečiai ir pirmąją pagalbą mokanti teikti ukrainietė, savanoriškai panorusi pritaikyti savo turimus įgūdžius.

Noriu priminti, kad pirmosios pagalbos teikimas yra viena prioritetinių Maltos ordino veiklų tarptautiniu lygiu“, – teigia Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Bronius Einars.

 

Norinčius įgyti pirmosios pagalbos įgūdžių maltiečiai kviečia į budėjimo postus:

Liepos 30–31 d. šalia Atgimimo aikštės;

Liepos 31 d. nuo 14.30 val. Smiltynėje (prie centrinės gelbėjimo stoties).

O ištikus nelaimei ar tiesiog prireikus atsigaivinti (bus vandens atsigerti), skubėkite į artimiausią maltiečių budėjimo vietą:

Liepos 29 d.

19.00 val. – 01.00 val. Kruizinių laivų terminalo prieigos

18.00 val.– 00.00 val. šalia Atgimimo aikštės

22.00 val. – 00.30 val. Jono kalnelis

21.00 val. – 01.00 val. Smiltynė (prie centrinės gelbėjimo stoties)

Liepos 30 d.

15.00 val. – 00.00 val. Kruizinių laivų terminalo prieigos

12.00 val. – 15.00 val. šalia Atgimimo aikštės

22.00 val. – 00.30 val. Jono kalnelis

18.00 val. – 01.00 val. Smiltynė (prie centrinės gelbėjimo stoties)

Liepos 31 d.

12.00 val. – 15.00 val. šalia Atgimimo aikštės

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 391 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,