Mano GargždaiB. Markauskas: daugiau patogumo mūsų vaikams, daugiau kokybės mūsų gyventojams

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos r. sav. nuotr. Klaipėdos r. sav. nuotr.

Tai nėra tik šūkis ar utopija. Tai – tikslas, link kurio mes pamažu einame. Taip, nėra taip greitai, kaip norisi. Taip, stringam, lūžtam, sustojam ir tenka vėl iš naujo pradėti. Taip, tai atima gausybę laiko. Bet tokia realybė. Viešojo sektoriaus realybė – sudėtingi viešieji pirkimai, įsipareigojimų nevykdantys statytojai, jų bankrotai ar net politinės permainos. Visa tai lėtina darbus ir nuvilia ne tik mane, bet ir Jus, gyventojus.

 

Puikus to pavyzdys – Gargždų naujoji autobusų stotis. Tikrai nuoširdžiai džiaugiausi, kai prasidėjo jos statybos, tikėjausi, manau, kaip ir Jūs visi, kad jau pagaliau atversime jos duris, bet ne veltui sakoma, kad gerais norais pragaras grįstas. Pavasarį statytojas paskelbė bankrotą ir viskas sustojo, o tiek ilgai trukusį procesą teko pradėti iš naujo – reikėjo įvertinti jau atliktus darbus, paruošti dokumentus ir skelbti naują konkursą. Tikiuosi, kad šį kartą laimės rangovas, kuris pajėgus atlikti darbus ir, galbūt, jau kitų metų pradžioje naujoji stotis priims ir keleivius, ir autobusus.

Meras B. Markauskas: „Viešojo sektoriaus realybė – sudėtingi viešieji pirkimai, įsipareigojimų nevykdantys statytojai, jų bankrotai ar net politinės permainos“.

 

O kol laukiam stoties statybų, kiti projektai sparčiai juda į priekį. Pagaliau prasideda Gargždų kultūros centro renovacija. Šią savaitę susitikome su rangovu, kuris vykdys visus darbus. Įmonės vadovas pažadėjo, kad per šį mėnesį statybininkai užsibaigs visus paruošimus ir jau rugsėjį prasidės realūs darbai. Keisis iš esmės visos vidinės kultūros centro erdvės, jos bus perplanuotos, kad būtų daugiau vietos, be abejonės, visiškai bus renovuota koncertų salė, sumontuota nauja akustinė ir garso įranga. Todėl jau po pusantrų metų turėsime modernią ir renovuotą kultūros erdvę.

Gargždų kultūros centras.

 

Kultūros centro renovacijos projektą aš pats asmeniškai prižiūrėjau nuo pat pradžios. Turėjome nemažai iššūkių, ypač su projektavimo stadija, daugybę susitikimų, įtikinėjimų ir raginimų, bet pagaliau esame finišo tiesiojoje. Todėl smagu stebėti, kai tik popieriuje buvęs pastatas pagaliau įgaus realų pavidalą ir mes visi koncertus ar meno kolektyvų pasirodymus galėsime stebėti modernioje ir patogioje erdvėje.

Sparčiai kyla ir Endriejavo kultūros namų sienos. Dar 2018 metais pradėtas statyti pastatas kurį laiką buvo įšalęs tarsi į ledą, nes rangovas tiesiog nevykdė darbų. Matydami, kad jo nepavyks išjudinti, nutraukėme sutartį. Dėl to sulaukiau daug kritikos, buvo sakoma, jog endriejaviškiai taip ir liks be pastato, bet laikas parodė, kad šis sprendimas buvo teisingas. Atėjus naujam statytojui jau matomas akivaizdus rezultatas. Vos per kelis mėnesius padaryta tiek darbų, kiek nebuvo padaryta per trejus metus. Tikiu, kad jau kitais metais Endriejavo gyventojai galės įžengti į naują centrą ir pagaliau turės savo erdvę kultūriniams renginiams ir susibūrimams.

Endriejavo kultūros namai.

 

Dar vienas sėkmingas projektas – Jakų mokykla. Kol kiti rajonai uždarinėja mokyklas, mes Klaipėdos rajone statome naujas. O to tikrai reikia, nes kasmet mūsų padaugėja dviem, trimis tūkstančiais, − ir daugiausia tai jaunos šeimos, turinčios vaikų, kurios savo atžalas nori leisti į mūsų mokyklas. Šį rugsėjį Jakų mokykla pasitiks pirmuosius savo pirmokus ir darželinukus. Labai tikiuosi, kad jie visuomet prisimins pirmąsias savo pamokas būtent šioje mokykloje.

Jakų mokykla.

 

Nepaisant visko, vien Jakų mokyklos neužtenka. Todėl Sendvario seniūnijoje statysime dar vieną mokyklą su darželiu, sporto sale. Sutartį su rangovu turėtumėme pasirašyti dar šiemet, o jau po trejų metų šis centras turėtų atverti duris. Čia tilps daugiau kaip šeši šimtai mūsų vaikų, o tuo pačiu sukursime ir naują erdvę Sendvario gyventojams.

Taip pat šį gruodį duris turėtų atverti ir dar dvi darželio grupės Sendvaryje. Į antrą pusę persirito Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro priestato statybos. Statybų pabaiga numatoma gruodžio mėnesį, o jau nuo sausio lauksime dar keturių dešimčių vaikų.

Planuose ir darželis Mazūriškėse, Dituvoje, Dercekliuose. Išplėsime Priekulės Ievos Simonaitytės gimnaziją. Jau gavome leidimą priestato prie buvusio mokyklos stadiono ir aikštyno statybai. Statyboms pasibaigus mokiniai ir mokytojai turės daugiau erdvės, o naujai įrengta aktų sale galės naudotis ir miesto bendruomenė.

Tad vietoje nestovime. Be abejonės, pasakysit, kad galėtumėme judėti ir greičiau. Mes taip pat to norime ir tikrai darome viską, kad taip ir būtų. Tiesiog kartais planai sugriūna kaip kortų namelis. Bet nepaisant visko, mes vėl stojamės, einame pirmyn ir galiu pažadėti, kad visada tą darysime.

 

 

Užsakymo Nr. SAV-2022-08-06

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 327 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,