Mano GargždaiTilto gatvės remonto ir pėsčiųjų-dviračių tako tiesimo darbai: kada baigsis?

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Astos Šatkienės nuotr. Astos Šatkienės nuotr.

Dar kovo mėnesio pabaigoje UAB „Kavesta“ pradėjo kelio remonto Tilto gatvėje bei pėsčiųjų-dviračių tako iki piliakalnio tiesimo darbus. Dėl šių darbų nuo kovo 29 d. Tilto g. eismas vyksta tik viena puse – nuo Vėžaičių link Gargždų, norint iš Gargždų nuvykti į Vėžaičius, Maciuičius, Kalniškę ar kitas toje pusėje esančias gyvenvietes, vairuotojams tenka važiuoti aplinkkeliu, per automagistralę. Artėjant rugsėjo 1-ajai daugeliui aktualu, kada gi remonto darbai bus baigti ir kelias bus vėl atvertas abejomis kryptimis.

 

Kaip informavo kelio savininko, Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD), atstovas,Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausiasis komunikacijos vadybininkas, Saulius Jansonas, šiuo metu valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 228 Dauparai–Gargždai–Vėžaičiai ruože nuo 7,694 iki 8,714 km atlikti žemės sankasos, drenažo įrengimo darbai, pradėti važiuojamosios dalies dangos konstrukcijos bei pėsčiųjų ir dviračio tako įrengimo darbai. Viso projekto darbų pabaiga pagal sutartį buvo numatyta iki 2022 m. liepos 3 d., tačiau, dėl rangovo vėlavimo, darbai laiku nebuvo užbaigti. Nuo liepos 5 d. rangovui yra skaičiuojami delspinigiai.

„Šiek tiek atsiliekame nuo plano, dėl dabartinės situacijos Europoje ir pasaulyje, vėlavo specifinių šlaitų tvirtinimui numatytų medžiagų gamyba ir tiekimas, tai pat nemažai iššūkių kelia ir stipriai išaugusios transporto, medžiagų bei kuro kainos“, – vėlavimo priežastis paaiškina UAB „Kavesta“ projektų vadovas Tadas Ramanauskas.

Vakar, rugpjūčio 10 d., Klaipėdos rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl Tilto g. rangos darbų eigos. Statybos ir infrastruktūros skyrius informavo, kad jo metu buvo aptarta, jog šiuo metu bus intensyviai vykdomi darbai ruože nuo Savivaldybės iki Tilto g., kuriuos rangovas norėtų spėti pabaigti artimiausiu metu. Taip pat aptartos kylančios techninės problemos tiesiant dviračių taką, kurios bus sprendžiamos su kelio savininku – Lietuvos automobilių kelių direkcija.

„Pėsčiųjų ir dviračių tako zonoje, pagrinde liko įrengti dangas ir atramines sienutes, tačiau, dėl sienučių zonoje esančių silpnų gruntų, atliekami projekto pakeitimai susiję su atraminių sienučių pamatais. Laukiame užsakovo pritarimo galimiems sprendiniams“, – iškilusias problemas įvardijo projekto vadovas T. Ramanauskas.

Anot jo, aukštesniojoje Tilto g. dalyje šiuo metu vykdomi ardymo darbai, lietaus surinkimo šulinėlių įrengimo darbai, toliau vyks silpnų sankasos gruntų stabilizavimo darbai, pagrindų įrengimas, bei dangų įrengimo darbai.

Pasiteiravus apie abipusio eismo uždarymą, T. Ramanauskas patikina: „Eismas pilnai uždaromas nebus, kadangi asfaltavimo darbus vykdysime po pusę kelio (t. y. pradžioje vienoje eismo juostoje, po to kitoje). Vairuotojams tiesiog teks pervažiuoti iš dešinės eismo juostos į kairę ir/ar atvirkščiai“.

LAKD informuoja, kad pagal sutartį dar planuojama įrengti pėsčiųjų tvorelę, poilsio aikštelę pėstiesiems ir dviratininkams, kelio ir pėsčiųjų bei dviračių tako apšvietimą, numatyta rekonstruoti esamą autobusų laukimo paviljoną, taip pat planuojama įrengti naujus ženklus, horizontalų žymėjimą.

LAKD atstovas Saulius Jansonas tikina, kad rangovas dės visas pastangas likusius darbus atlikti kaip įmanoma greičiau.

„Jeigu nesusidursime su netikėtumais, darbai galimai bus baigti spalio mėn.“, – viliasi UAB „Kavesta“ projekto vadovas.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 202 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,