Mano GargždaiPaklydusios 85 metų senjorės dvi paras ieškojo gausios pareigūnų pajėgos

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos AVPK nuotr. Klaipėdos AVPK nuotr.

Savaitgalį kelias intensyvias dingusiųjų paieškas vykdę Klaipėdos apskr. VPK pareigūnai ragina akyliau prižiūrėti vaikus ir senyvo amžiaus šeimos narius.

 

2022-08-15 klaipėdietė su devynerių metų sūnumi ir draugu važinėjosi dviračiais Plungės r., prie Platelių ežero. Apie 21.30 val. prie vienos poilsiavietės moteris pastebėjo, kad vaikas dingo. Puolė jo ieškoti, tačiau maždaug po valandos, pradėjus temti moteris kreipėsi į policiją. Po intensyvių paieškų, paryčiais vaikas buvo surastas Platelių miestelyje gyvas ir sveikas.

Tuo metu 1937 m. gimusios Kretingos r. be žinios dingusios senjorės paieškos truko apie dvi paras. Pirmadienį artimieji pareigūnams pranešė, kad su į Vaineikių kaimą išvykusia senyva giminaite negali susisiekti nuo 2022 m. rugpjūčio 14 d. 10.00 val. Nedelsiant į moters paieškas leidosi policijos pareigūnai, kinologas su tarnybiniu šunimi, buvo pasitelktas ir karinių jūsų pajėgų sraigtasparnis su termovizoriumi. Deja, tądien paieškos nebuvo sėkmingos. Paiešką ryte atnaujinę Kretingos r. PK Veiklos skyriaus pareigūnai, popietę – po maždaug dviejų parų – moterį surado netoli artimųjų minėtos sodybos, miške, brūzgynuose prie Akmenos upės. Matėsi, kad nusilpusiai moteriai reikėjo medikų pagalbos – vienas pareigūnas ją nedelsiant ant rankų išnešė iš miško, nes GMP automobilis į sunkiai pasiekiamą vietą įvažiuoti negalėjo.

Policijos pareigūnai džiaugiasi, kad šį kartą dingusiųjų paieškos buvo sėkmingos. Jie visada pasirengę padėti ieškoti dingusiųjų ar pasiklydusių asmenų, tačiau primena, kad vaikus ir vyriausiuosius šeimos narius reikėtų prižiūrėti akyliau.

Prasidedant grybavimo sezonui pranešimų apie dingusius asmenis padaugėja kasmet, todėl policijos pareigūnai ragina ypač šeimos senjorams priminti, kad prieš einant į mišką reikia atsakingai pasiruošti. Prieš einant grybauti, reikėtų aiškiai ir kuo tiksliau apie tai pranešti artimiesiems. Mobilusis telefonas turėtų būti pilnai įkrautas – pagal mobiliojo ryšio bokštų fiksuojamą signalą Lietuvos policija gali nustatyti preliminarią dingusiojo buvimo vietą, o tai padeda sumažinti paieškos rajoną. Patariama rengtis ryškių spalvų drabužiais – taip žmogų lengviau pastebėti ir vaikštant miške, ir žvalgant iš oro. Tam puikiai tinka ir ryškios, šviesą atspindinčios liemenės, ar ryškus kibiras, krepšys miško gėrybėms.

Pasiklydus patariama būti kuo atviresnėje vietoje, turėti švilpuką, kuriuo galite pranešti apie savo buvimo vietą, ir prožektorių, žibintuvėlį, ar degtukų. Žmonių ieškančiuose sraigtasparniuose yra sumontuotos kameros, padedančios aptikti šilumą skleidžiančius objektus, pilotai, skrisdami naktį, naudoja naktinio matymo akinius, todėl mažiausias šviesos šaltinis paiešką gali labai palengvinti.

2020 m. vien per dvi pirmas rugsėjo mėn. savaites visoje Klaipėdos apskrityje policijos pagalbos reikėjo 12 miškuose pasiklydusių žmonių.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 733 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,