Mano GargždaiGargždų jaunimo parke renkasi sparčiai populiarėjančio diskgolfo entuziastai – visus norinčius ragina prisijungti vakarus leisti drauge

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Lauros Jankutės nuotr. Lauros Jankutės nuotr.

Pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai populiarėjantis diskgolfas neaplenkė ir Gargždų – čia Gargždų sporto centro įrengtas krepšių parkas sulaukia didelio Klaipėdos rajono gyventojų susidomėjimo, rengiamos draugiškumo principu paremtos varžybos, o vakarais bendruomenė buriasi aktyviam laiko praleidimui.

 

Vieni iš VšĮ „Gargždų diskgolfo klubo įkūrėjų – Justas Norvilas ir Laimonas Kondrotas pasakojo apie diskgolfo klubo Gargžduose pradžią, žaidimo subtilybes, rugsėjį vyksiantį čempionatą bei kvietė gyventojus drauge linksmai leisti vakarus Gargždų jaunimo parke. 

„Patys pradėjome žaisti tada, kai atsirado šis parkas Gargždų jaunimo erdvėje, tai buvo 2019 metų vasarą. Iš pradžių nusprendėm pabandyti, tada dar ir dar kartą, dabar jau treti metai čia leidžiame vakarus ir džiugu, jog beveik nepasitaiko, kad žaisti tektų vieniems – susirenka nemažai mėgėjų iš viso Klaipėdos rajono, – sako VšĮ „Gargždų diskgolfo klubo direktorius L. Kondrotas.

Diskgolfas – sportinis lauko žaidimas, labai panašus į tradicinį golfą, tik vietoje lazdos ir kamuoliukų yra naudojami skraidantys diskai. Diskas iš starto vietos yra metamas link specialaus krepšio, o žaidimo tikslas – pataikyti padarius kuo mažiau metimų. Trasų yra įvairių, vidutiniškai jos siekia trijų kilometrų ilgį, su skirtingu, nuo trasos priklausančiu reljefu, kurį sudaro pievos, akmenys, kalnai ir medžiai, todėl žaidžiant diskgolfą yra ir puikiai mankštinamasi – atliekant taisyklingus metimus dirba beveik visas kūnas – klubai, kojų padėtis, alkūnės aukštis, sulenkimas, riešas, o taip pat yra ir daug vaikštoma, todėl tai – itin naudingas, tačiau daug fizinio aktyvumo nereikalaujantis sportas.

 

Justas Norvilas. Lauros Jankutės nuotr.

 

Diskgolfo diskų taip pat yra įvairių: diskai, skirti jau įmetimui į krepšį, vidutinio atstumo metimo diskai, metimui iki 100 metrų ir kiti, skirti dar tolimesniems metimams – kiekvienam metimui galima rinktis vis skirtingą – pagal vėją, posūkį, kampą, kurį reikia išmesti, priklauso ir nuo paties metimo greičio, technikos bei stovėjimo vietos. Taškai renkami pagal metimų skaičių – kiek jų prireikė, kad diskas įkristų į krepšį, tiek taškų ir yra surinkta. Prie kiekvieno metimo pradžios taško yra lentelė, žyminti krepšio vietą, atstumą iki jo, metimų skaičių bei kitas papildomas taisykles. Šio sporto asmeninių rezultatų bei visų žaidžiančių pasiekimų statistikai stebėti yra sukurta visiems lengvai prieinama nemokama mobili programėle „Disc Golf Metrix.

 

Lauros Jankutės nuotr.

 

Gargždų klubo įkūrėjai pasakoja, kad diskgolfo bendruomenė pradėjo itin sparčiai plėstis karantino metu, nes šis sportas vyksta lauke ir nedidelėmis grupėmis – galima organizuoti 90 žmonių turnyrą, o grupėje žaisti po 5. Taigi, tuo metu įvyko pats diskgolfo pakilimas, visa Lietuvos diskgolfo bendruomenė pradėjo šnekėti, kad reikia kurti federaciją, kviesti visus klubus, o Gargždų parkas yra kol kas vienintelis Klaipėdos rajone. Taip atsirado ir VšĮ „Gargždų diskgolfo klubas, kuris yra vienas iš federacijos dalininkų. 

Pilną diskgolfo parką sudaro 18 krepšių, Gargždų parkas jų turi 12, bet čia pagrinde žaidžiama 9, nes kiti yra pastatyti priešais jaunimo parką esančiame lauke, kuriame, deja, retai pjaunama žolė nesudaro palankių sąlygų sklandžiam žaidimui. „Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, rengėme Gargždų gimtadienio turnyrą, tad norėdami jam gerai pasiruošti paprašėme, kad viską nupjautų, tuo buvo pasirūpinta ir sulaukėme svečių iš visos Lietuvos – į Gargždų diskgolfo parką susirinko beveik 60 dalyvių, – pasakoja Gargždų diskgolfo klubo vienas iš steigėjų Justas Norvilas.

Lietuvoje kasmet yra organizuojamas visų labai laukiamas diskgolfo čempionatas, šiais metais vyksiantis rugsėjo 2–4 dienomis, Vilniuje, Pūčkorių atodangoje esančiame diskgolfo parke, kur organizatoriai pasirūpina ne tik varžybomis, bet ir gražia švente. Taip pat kasmet yra rengiamos Lietuvos diskgolfo taurės varžybos, vyksta ir mažųjų parkų taurės iniciatyva, o vasarį – žiemos čempionatas, tada žaidžiama ant sniego, nes šiam sportui nėra jokios sezoninės įtakos. 

„Varžybas Lietuvos lygiu nustatinėja federacija, yra šiokia tokia kartelė, kurią reikia peržengti norint dalyvauti, bet ji tikrai nėra aukšta, todėl įstoti į klubą ir dalyvauti, iš esmės, gali kas tik nori, – patikina L. Kondrotas.

 

Lauros Jankutės nuotr.

 

Kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį gargždiškiai jaunimo parke esančioje diskgolfo erdvėje rengia draugiškumo principu paremtas varžybas, renkami ir apdovanojami labiausiai taškų atžvilgiu tobulėjantys žaidėjai, todėl naujokams tai puiki proga išbandyti save, progresuoti ir laimėti. Pokalbio metu paminėta ir Gargždų parke besitreniruojanti Klaipėdos rajono gyventoja Oksana Žukauskienė, kuri šiais metais moterų pasauliniame diskgolfo turnyre, savo amžiaus kategorijoje, užėmė 7 vietą.

Klubo steigėjai pabrėžia, kad būtų puiku, jeigu Gargžduose pavyktų praplėsti diskgolfo parką, čia to įgyvendinimui turime daug strategiškai tinkamų vietų, pavyzdžiui, centrinis parkas, miesto slėnis ar teritorija už jo: „atsiradus tokiam parkui tikrai bent vienas Lietuvos diskgolfo etapas galėtų vykti Gargžduose, o nuo jo kokybės priklausytų kiek ir kokio lygio varžybų vyktų. Dabar vyksta projekto pirkimas moksleivių parko teritorijoje, ten yra numatyta jau esamo diskgolfo parko plėtra, kurią pavykus sėkmingai įgyvendinti, Gargžduose galėtumėme sulaukti dar daugiau suinteresuotų diskgolfo žaidėjų ir kitų šalies rajonų susidomėjimo.

„Maloniai kviečiame, prašome ir laukiame visų, norinčių išbandyti save ir prisijungti prie diskgolfo bendruomenės, susipažinsime, kooperuosimės aktyviam laisvalaikiui, dalyvausime varžybose ir dalinsimės pasiekimais, – šypsodamiesi pokalbį užbaigia VšĮ „Gargždų diskgolfo klubo įkūrėjai Laimonas ir Justas.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 264 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,