Mano GargždaiSiūloma, kad savivaldos rinkimai vyktų kitų metų kovo 5 d.

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Teisingumo ministerijos nuotr. Asociatyvi Teisingumo ministerijos nuotr.

Seimas svarstys siūlymą eilinius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus paskelbti 2023 m. kovo 5 d.

 

„Konkreti tvarka ir terminai nustatyti šių metų rugsėjo pirmąją dieną įsigaliojusiame Rinkimų kodekse, kuris, be kita ko, numato, kad eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai visose savivaldybėse rengiami vienu metu, ne anksčiau kaip prieš du mėnesius ir ne vėliau kaip prieš vieną mėnesį iki savivaldybių tarybų narių ir merų įgaliojimų pabaigos“, – pristatydama nutarimo „Dėl 2023 metų Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų ir merų rinkimų paskelbimo“ projektą Nr. XIVP-1975 sakė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pateiktais duomenimis, anksčiausiai baigsis Trakų rajono savivaldybės tarybos, kurios nariai davė priesaiką 2019 m. balandžio 8 d., įgaliojimai. 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimai turėtų įvykti laikotarpiu nuo 2023 m. vasario 8 d. iki kovo 8 d.

„Siūloma data – 2023 m. kovo 5 d. yra optimali, pirmiausiai dėl to, kad iki šiandien nebuvo aišku, kokie reikalavimai bus keliami visuomeniniams rinkimų komitetams. Rinkimų kodeksas taip pat numato, kad eilinius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus skelbia Seimas ne vėliau, kaip likus 6 mėnesiams iki savivaldybių tarybų narių ir merų įgaliojimų pabaigos. Atsižvelgiant į tai, kad būsimiems rinkimų politinės kampanijos dalyviams, ypač komitetams, bei kitiems subjektams reikia atlikti tam parengiamuosius darbus iki rinkimų politinės kampanijos pradžios, šiuo nutarimo įsigaliojimą siūlome atidėti iki vėliausios galimos datos“, – sakė Seimo Pirmininkė.

Numatoma, kad nutarimas įsigaliotų spalio 8 d.

Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti rugsėjo 20 d.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 785 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,