Mano GargždaiLR aplinkos ministerija praneša: pateikti paraiškas oro taršai mažinti liko savaitė

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Įmonės, eksploatuojančios didesnės nei 1 MW, bet neviršijančios 50 MW šiluminės galios vidutinius kurą deginančius įrenginius, turi dar savaitę laiko paraiškoms pateikti.

 

Iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo programos numatyta 1,2 mln. eurų investicijų oro taršai mažinti. Šiuo metu pagal kvietimą pateikta vienintelė paraiška, kurioje prašomas finansavimas siekia didžiausią galimą sumą – 200 tūkst. eurų.

Didžiausia galima skirti suma projektui gali siekti 200 tūkst. eurų, finansuojant iki 70 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.

Priemonės lėšomis gali būti finansuojami projektai, susiję su eksploatuojamų kurą deginančių įrenginių išmetamų dujų valymo įrenginių, šiluminės energijos grąžinimo įrenginių, tokių kaip kondensacinių ekonomaizerių, kitų taršai mažinti skirtų technologijų diegimu ar modernizavimu.

„Tai ne tik būdas verslo sektoriui svaria dalimi prisidėti prie oro taršos mažinimo, tačiau ir galimybė iš anksto pasiruošti 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl tam tikrų teršalų, išmetamų iš vidutinio dydžio kurą deginančių įrenginių, kiekio apribojimo, reikalavimams,“ – pabrėžia APVA Nacionalinių programų valdymo departamento Aplinkosaugos skyriaus vedėjas Vidas Stašauskas.

Minėtais reikalavimais nuo 2025 m. bus griežtinamos į aplinkos orą išmetamų teršalų normos kurą deginantiems įrenginiams, kurių vardinė šiluminė galia didesnė kaip 5 MW, bet mažesnė kaip 50 MW, o įrenginiams, kurių galia 1 MW ar didesnė, bet ne didesnė kaip 5 MW normos įsigalios nuo 2030 m.

Kviečiame pasinaudoti šia finansavimo galimybe. Daugiau informacijos apie kvietimą galite rasti čia.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 360 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,