Mano GargždaiKovą su klastinga liga pralaimėjo ilgametė gydytoja Elžbieta Vita Metrikienė

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Respublikinės Klaipėdos ligoninės nuotr. Respublikinės Klaipėdos ligoninės nuotr.

Liūdna žinia – kovą su klastinga liga pralaimėjo ilgametė buvusi Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytoja Elžbieta Vita Metrikienė.

 

Ligoninės bendruomenės šviesuolės, ilgametės Kardiologijos skyriaus vadovės Elžbietos Vitos Metrikienės gyvybė užgeso rugsėjo 26 d. Gydytoja mirė sulaukusi 87 metų.

Gyd. Elžbieta Vita Metrikienė baigusi Kauno Medicinos instituto gydomąjį fakultetą savo darbinę karjerą pradėjo mūsų ligoninėje. Ji nuo 1976 m. pradėjo vadovauti vidaus ligų skyriui, kuris 1980 tapo kardiologijos skyriumi, pirmuoju Klaipėdoje.

Šio skyriaus įkūrėja ir ilgametė vedėja gyd. Metrikienė vadovavo iki 2000m, o po to dar dirbo gydytoja kardiologe iki 2014m.

Tai gydytoja iš pašaukimo. Pradėjusi nuo slaugytojos darbo, vėliau tapusi gydytoja, labai gerai suprato viduriniojo personalo darbą ir problemas, buvo ypač reikli darbuotojams ir atidi bei profesionali pacientams.

Ypatingai pareiginga, žemaitiškai užsispyrusi, atidavė visą save darbui, negailėjo nei laiko, nei jėgų. Pirma ateidavo į skyrių, paskutinė išeidavo. Jai rūpėjo viskas, kas susiję su skyriumi ir ligonine.

Tai ji vadovavo skyriaus renovacijos darbams, kurie vyko 1999–2000 m. Jos reiklumo dėka skyrius tuo metu tapo moderniausiu, pažangiausiu Klaipėdoje.

Daugybė studentų, internų išugdyta gyd. Metrikienės pastangomis. Visoje Lietuvoje pasklidę buvę studentai visada su didele pagarba prisimena savo internatūros vadovę.

Gyd. E.V.Metrikienė buvo labai žingeidi. Domėjosi kardiologijos naujovėmis ir jas diegė mūsų skyriuje. Pirmoji vyko į tarptautines konferencijas, buvo aktyvi Lietuvos kardiologų draugijos steigėja ir narė. Ne tik pati tobulinosi, bet ir nuolat skatino tai daryti mūsų skyriaus gydytojus.

„Gydytoja buvo puikus žmogus, tai – senosios kartos atstovė, dirbusi iš pašaukimo, visa širdimi atsidavusi savo profesijai. E. V. Metrikienė buvo ne tik gera gydytoja, kurią gerbė kolegos ir pacientai, bet ir puiki vadovė.

Gydytoją prisiminsime kaip ypatingos energijos, reiklią, nuolat besidominčią medicinos naujovėmis. Jei reiktų apibūdinti vienu išsireiškimu, geriausiai tiktų „Perpetuum mobile“ “, – sakė RKL Kardiologijos skyriaus vadovė Jūratė Anušauskienė.

Kartu su vyru, taip pat gydytoju chirurgu Pauliumi, išaugino dukrą Eglę, kuri pasekė tėvų pėdomis ir tapo gydytoja nefrologe.

Nuoširdžią užuojautą dėl gydytojos E. V. Metrikienės netekties artimiesiems reiškia RKL vadovai, kolegos ir visa bendruomenė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 503 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,