Mano GargždaiKarališkajai britų šeimai koncertuojantys „The Queen‘s Six“ sugrįžta į uostamiestį vieninteliam koncertui

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
„The Queen‘s Six“. Gill Heppell nuotr. „The Queen‘s Six“. Gill Heppell nuotr.

Klaipėdos koncertų salė (KKS) džiugina uostamiesčio klausytojus išskirtiniais meniniais projektais, kurių kitose šalies koncertinėse įstaigose publika neišvys. KKS siekia supažindinti muzikos mylėtojus su pasaulyje pripažintais atlikėjais ir kolektyvais,  aukščiausiu lygiu pristatyti jų koncertines programas. Vienas tokių kolektyvų – „The Queen‘s Six“ – vokalinė muzikos grupė iš Jungtinės Karalystės, dainuojanti be instrumentinio pritarimo. Ansamblis po trejų metų sugrįžta į Klaipėdą ir gruodį pristato vienintelį koncertą Lietuvoje, šventinės klasikos festivalyje „Salve Musica“. 

 

Išskirtinai uostamiesčio publikai

„Atvyksime pas jus iš Vinzoro pilies požemių, kuriuose šiuo metu repetuojame linksmą šventinę programą. Nekantraujame sugrįžti pas jus į Klaipėdą. Labai laukiame šio susitikimo ir tikimės sukaukti jūsų koncerte“, – specialiai uostamiesčio publikai skirtame vaizdo įraše kalbėjo kolektyvas.

Prieš trejus metus ansamblis, uostamiesčio publiką sužavėjęs senosios ir šiuolaikinės vokalinės muzikos opusais, šiemet tikina atliksią išskirtinę programą. „Atnaujinome šventinę programą specialiai Klaipėdos publikai. Pažadame, bus daug senų mėgstamiausių, bet ir nuostabių naujų kūrinių, įskaitant visiškai naują tam tikros Mariah Carey dainos aranžuotę“, – intriguoja „The Queen‘s Six“ lyderis Simon Whiteley.

Šeši „The Queen's Six" nariai – Elizabeth Paul, Tom Lilburn (altai), Nicholas Madden, Dominic Bland (tenorai), Andrew Thompson, Simon Whiteley (baritonai-bosai) – koncertuoja visame pasaulyje ir pramoginius performansus pristato plačiajai auditorijai. Grupės narių intonacija yra nepriekaištinga, atliepianti į kintančių harmonijų intervalus, kad būtų sukurtas šiltas ir koncentruotas skambesys. Kolektyvas garsėja, kaip meistriškai savo balsus valdantis, tvirtas ir gerai suderintas ansamblis.

 

Demonstruoja glaudų muzikinį ryšį

„The Queen‘s Six“ įkurtas 2008 metais, minint 450-ąsias karalienės Elžbietos I, iš kurios vardo ir kilo jų pavadinimas, įžengimo į valdžią metines. Kolektyvo repertuaras peržengia chorinio atlikimo ribas: nuo asketiško viduramžių giedojimo, puošnios renesanso polifonijos, jausmingų madrigalų, ilgam įsimenančių liaudies dainų iki nuotaikingų džiazo bei popmuzikos kūrinių aranžuočių. Aštuonis kartus per savaitę atlikėjai kartu su visu šv. Jurgio choru gieda Vinzoro pilyje, istorinėje koplyčioje, per kasdienes pamaldas, kurios yra atviros visuomenei. Per daugelį metų jie dainavo įvairiuose istoriniuose karališkuosiuose renginiuose – nuo princo Harry ir Meghan Markle vestuvių iki praėjusiais metais mirusio Edinburgo hercogo, karalienės vyro, princo Philip laidotuvių.

Kolektyvas kitais metais išleis naują pop muzikos albumą, organizuos gastroles JAV, Vokietijoje, Baltijos šalyse, Lenkijoje, Kinijoje, Bulgarijoje ir kitur. „Tai – pašaukimas ir gyvenimo būdas, o ne darbas nuo 9 iki 5 valandos. Turiu mintyje, kad mes tai darome, nes mums patinka, ir tai teikia dvasinį, muzikinį pasitenkinimą“, – apie atsidavimą muzikinei veiklai pasakojo vienas iš grupės narių Nicholas Madden.

Į vienintelį Lietuvoje organizuojamą vokalinio ansamblio „The Queen‘s Six“ koncertą klausytojai kviečiami gruodžio 29 d. 18.30 val. KKS.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 654 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,