Mano GargždaiSeimas dar kartą trims mėnesiams pratęsė nepaprastosios padėties galiojimą Lietuvoje

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Lietuvos kariuomenės nuotr. Lietuvos kariuomenės nuotr.

„Siūloma pratęsti nepaprastąją padėtį todėl, kad niekas nepasikeitė, niekas nepagerėjo, kaip tik pablogėjo – atsirado papildomos Rusijos pajėgos Baltarusijos teritorijoje. Nėra jokio pagrindo sakyti, kad pagerėjo saugumo situacija, ir galime nebekreipti dėmesio į tai, į ką kreipėme dėmesį pastaruosius metus. Nesu girdėjusi, kad pasienio gyventojai dėl to kentėtų, o kad valstybės saugumas, priežiūra yra sustiprinta, institucijų dėmesys yra didesnis negu bet kada buvęs, nemanau, kad tai pasienio gyventojams yra blogai“, – pritarti projektui kvietė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

 

„Nuo tada, kada buvo priimtas sprendimas dėl nelegalių migrantų apgręžimo, apie 19 tūkst. asmenų buvo neįleisti į Lietuvos Respubliką. Ar tai yra mažai? Manau, kad tai aiškiai parodo, kad ataka iš Baltarusijos pusės vyksta su Baltarusijos pareigūnų pagalba. Dabar matome tam tikras grėsmes ir iš Kaliningrado pusės, nes atsiranda nauji skrydžiai, todėl tikrai turime būti pasiruošę. Kalbant apie pareigūnus, visas aprūpinimas, priemonės, kariuomenės pasitelkimas – yra, bet mes turime duoti ir teisinius įrankius mūsų pareigūnams vykdyti mūsų saugumo politiką“, – projekto svarbą pabrėžė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

 

Sugriežtinus vizų režimą, sustabdomas Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos piliečių prašymų išduoti vizas priėmimas ir sprendimų dėl šių prašymų priėmimas Lietuvos Respublikos vizų tarnybose užsienyje, išskyrus atvejus, kai dėl vizų išdavimo tarpininkauja Užsienio reikalų ministerija. Teritorijose, kuriose įvesta nepaprastoji padėtis, transporto priemonių ir asmenų bei jų bagažo tikrinimas įstatymų nustatyta tvarka, siekiant surasti ir paimti neteisėtai laikomus šaunamuosius ginklus, kitokias pavojingas medžiagas bei priemones, nustatyti ir sulaikyti įstatymų pažeidėjus, užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės rimtį, apsaugoti gyventojų gyvybę, sveikatą ir turtą.

Ribojant Rusijos Federacijos piliečių vykimą per Europos Sąjungos išorės sieną, Valstybės sienos apsaugos tarnyba užtikrina, kad per Europos Sąjungos išorės sieną į Lietuvos teritoriją būtų įleidžiami tik Vyriausybės nustatytus kriterijus atitinkantys Rusijos Federacijos piliečiai.

Už Seimo nutarimą „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ (projektas Nr. XIVP-2311(2) balsavo 70 Seimo narių, prieš buvo 21, 29 parlamentarai susilaikė.

Pagal šiuo metu galiojantį rugsėjo 13 d. priimtą nutarimą, nepaprastoji padėtis visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje buvo įvesta nuo rugsėjo 16 d. 00 valandų 00 minučių. Ji galios iki gruodžio 16 d. 24 valandos 00 minučių.

Rusijai užpuolus Ukrainą, Lietuvos Respublikos Prezidentas 2022 m. vasario 24 d. dekretu įvedė nepaprastąją padėtį visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje laikotarpiui nuo vasario 24 d. 13 valandų 00 minučių iki kovo 10 d. 24 valandos 00 minučių. Seimas tą pačią dieną nutarimu patvirtino šį Prezidento priimtą sprendimą. Nepaprastoji padėtis dėl Rusijos Federacijos veiksmų, kurie kelia grėsmę pirmaeiliams Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesams, buvo pratęsta dar tris kartus.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 222 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,