Mano GargždaiKlaipėdos policijos pareigūnai primena – išvykstant švęsti būtina pasirūpinti savo turto saugumu

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos AVPK nuotr. Klaipėdos AVPK nuotr.

Per didžiąsias metų šventes daug žmonių vyksta aplankyti artimųjų ar atostogauti, todėl Klaipėdos policijos pareigūnai ragina pasirūpinti savo turto saugumu – kartais vagys tiesiog pasinaudoja žmonių nerūpestingumu ar neapdairumu.

 

Pareigūnai primena, kad, išvažiuojant iš namų, būtina sandariai uždaryti langus, terasų, balkonų ir garažų duris, užrakinti įėjimo duris. Patariama susitarti su patikimais kaimynais, kad kol jūsų nėra, pasaugotų namus, iš pašto dėžutės išimtų spaudą, o namų raktų nepalikti „saugiose“ vietose – po gėlės vazonu, laiškų dėžutėje ar po durų kilimėliu. Jei yra įrengta signalizacija, vaizdo kameros – patariama nepamiršti jų įjungti. Taip pat nereikėtų socialiniuose tinkluose viešinti informacijos apie brangius pirkinius ar planuojamas atostogas – nuotraukomis iš kelionių geriau pasidalyti jau grįžus iš jų.

Pasak pareigūnų, taip pat būtina pasirūpinti ir automobilio saugumu. Net pastačius trumpam, jo salone nepalikite vertingų daiktų, Nakčiai automobilį patariama statyti rakinamame garaže, saugomoje aikštelėje arba gerai apšviestame kiemo plote, arčiau buto langų. Visada patikrinti ar tikrai jį užrakinote, ar uždaryti visi automobilio langai, tarp jų ir stoglangis. Pastačius automobilį, net ir savo garaže, negalima spynoje ar daiktadėžėje palikti užvedimo raktelių. Signalizaciją būtina įjungti, esant galimybei rekomenduojama įsigyti ir naudoti papildomas apsaugos priemones.

Klaipėdos apskrities VPK KP Informacijos analizės skyriaus pareigūnų duomenimis, dėl įvairaus pobūdžio vagysčių (pagal LR BK 178 str.) 2021 m. gruodžio 24 – 31 d. visoje Klaipėdos apskrityje buvo pradėta 12 ikiteisminių tyrimų, Klaipėdos mieste – 10 iš jų. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu, galiojant karantinui dėl COVID-19 pandemijos, visoje apskrityje pradėti tik 8, uostamiestyje – 6 ikiteisminiai tyrimai, o 2019 m. šventiniu laikotarpiu Klaipėdos apskrityje buvo pradėti 28, uostamiestyje – 22 tokio pobūdžio ikiteisminiai tyrimai.

Jei sugrįžę pastebėjote, kad namuose ar automobilyje jau lankėsi vagys, pareigūnai pataria nieko neliesti, kad nebūtų panaikinti įkalčiai, o apie įvykį nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba per www.epolicija.lt.

Būkite atidūs – saugokite savo ir kitų turtą.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 125 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,