Mano GargždaiUžimtumo tarnybos klientų dėmesiui – naujovės, įsigaliojusios sausio 1-ąją

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Delfi nuotr. Delfi nuotr.

Įdiegtos naujos paramos priemonės, paslaugos tampa lengviau pasiekiamos, toliau mažinama administravimo našta – 2023 metus Užimtumo tarnyba pradeda nuo pokyčių. Daugiausiai pasikeitimų numatyta buvusių socialinių įmonių remiamojo įdarbinimo priemonės organizavimui.

 

„Pastaruosius mėnesius aktyviai bendravome su dabar jau buvusių socialinių įmonių atstovais: atsakėme į klausimus, įsiklausėme į pastabas. Viena jų – dar labiau supaprastintas dokumentų dėl remiamojo įdarbinimo pateikimas. Jei įmonėje dirba daug žmonių su negalia, buvusios socialinės įmonės atstovai galės pateikti tik vieną paraišką, kurioje nurodys visų tikslinei grupei priskirtų darbuotojų duomenis“, – naujoves pristatė Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus vedėja Vaida Kamandulienė.

Buvusios socialinės įmonės paraišką dėl įdarbinimo subsidijuojant įgyvendinimo, išlaikant žmonių su negalia darbo vietas, gali pateikti iki 2023 m. sausio 31 d. Dokumentai turi būti pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu ir atsiunčiami elektroniniu paštu atsakingam Užimtumo tarnybos specialistui.

Anot V. Kamandulienės, tai ne vieninteliai pokyčiai, lengvinantys žmonių su negalia patekimą į darbo rinką. Nuo sausio 1 d. įsigaliojo nauja priemonė – darbo vietų pritaikymo subsidijavimas. „Ši priemonė padės darbo vietos pritaikymui naujo ar jau dirbančiojo darbo vietos išlaikymui. Jei darbuotojo sveikata pablogėja ar prireikia naujų aplinkos pritaikymo sprendimų, darbdavys galės gauti finansinę paramą. Ši nauja priemonė bus taikoma pagal poreikį: darbo vietų steigimo (pritaikymo) paraiškų atrankos nebebus vykdomos“, – sakė ji.

Šiuo metu aktyviai derinami techniniai sprendimai dėl galimybės darbo vietų pritaikymo subsidijavimo paraiškas teikti per Administracinių ir viešųjų elektroninių paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“.

Dar viena labai svarbi naujovė – darbo asistento išlaidų kompensavimas. Iki šiol tokio pobūdžio finansinė parama buvo teikiama tik socialinėms įmonėms, jei darbuotojui su negalia asistento pagalba buvo būtina. Dabar šia parama galės pasinaudoti visi darbdaviai, darbinantys neįgalius bedarbius arba jau įdarbinę dirbančiuosius su negalia.

Reikės tik pateikti paraišką Užimtumo tarnybai, o Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba vertins paraiškoje nurodytas sąlygas ir priims sprendimą dėl darbo asistento poreikio. Tu tarpu buvusioje socialinėje įmonėje už dirbančius neįgalius asmenis, kuriems jau yra nustatytas darbo asistento poreikis, ir parama jau buvo teikiama, mokėjimai bus tęsiami iki birželio 30 d.

Darbo asistento kartu su neįgaliuoju dirbtas laikas negalės viršyti 40-ties valandų per savaitę, o sunkiausią negalią turintis darbuotojas darbo asistento pagalbos galės tikėtis iki 50 proc. darbo laiko, 30-55 proc. darbingumo lygio neįgalusis – iki 25 proc. darbo laiko.

Nebelieka darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemonės, bet darbdavys mokslus baigusį specialistą galės priimti, pasinaudojęs galimybe gauti subsidiją darbo užmokesčiui.

„Kelerius metus stebėjome kvalifikuotų specialistų darbo rinkoje trūkumą, vos baigusius profesinio mokymo programas darbdaviai priimdavo ir be papildomos paramos. Jei darbdavys norės finansinės paramos, ją galės gauti, pasinaudojęs įdarbinimo subsidijuojant priemone. Šiuo sprendimu siekiame išgryninti besidubliuojančias paslaugas“, – pasakojo Užimtumo tarnybos atstovė.

Primename, kad Užimtumo tarnyboje registracija nėra privaloma. Teikiamos paslaugos orientuojamos į pagalbą: tarpininkavimą įsidarbinant, perkvalifikavimą, konsultavimą. Jei šiuo metu tokia pagalba nėra reikalinga, Privalomojo sveikatos draudimo įmokas galima mokėti savarankiškai. Savarankiškai besidraudžiantys asmenys kiekvieną mėnesį iki paskutinės dienos turi sumokėti 58,63 Eur dydžio PSD įmokas „Sodrai“. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 264 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,