Mano GargždaiJadvygai Grikšienei ir Viačeslavui Tarasovui suteikti emeritų solistų garbės vardai

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
V.Tarasovas ir J.Grikšienė. DKFOTO nuotr. V.Tarasovas ir J.Grikšienė. DKFOTO nuotr.

Sausio 18-ąją, prieš operą „Paryžiaus katedra“, pajūris pasitiko ypatingą, išskirtinį, istorinį įvykį – pirmą kartą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro istorijoje buvo suteikti teatro emeritų garbės vardai. Ilgamečiai solistai – Jadvyga Grikšienė ir Viačeslavas Tarasovas – paskelbti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro emeritais solistais. 

 

2018-ais gimęs sumanymas įgyvendintas tik šiemet dėl pasaulį purčiusių išskirtinių įvykių, tačiau meninės, kūrybinės ir pedagoginės veiklos pervertinti neįmanoma. „Nuoširdžiai dėkojame ilgamečiams Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistams, nepaprastai dosniai ir įtaigiai savo talentą dovanojusiems ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos gerbėjams. Su didele pagarba ir džiaugsmu Muzikinio teatro meno tarybos sprendimu apdovanojame emeritus. Esame dėkingi už jų atsidavimą savo profesijai, už reikšmingą indėlį į Muzikinio teatro istoriją“,- akcentavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė. 

Elegantiška, iš prigimties artistiška ir atrodo pasaulį savo plačia šypsena nušviečianti solistė Jadvyga Grikšienė darbui scenoje paskyrė daugiau nei keturis dešimtmečius: 1980–1987 m. dainavo Klaipėdos liaudies operoje, o nuo 1987 m. – Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Sukūrė daugiau kaip 40 vaidmenų operose, operetėse ir miuzikluose. Už nuopelnus teatro menui 2021 m. Jadvyga Grikšienė apdovanota „Padėkos kauke“. 

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Viačeslavas Tarasovas profesionalioje scenoje dainavo daugiau nei 50 metų. Rekordinis ir jo scenoje sukurtų vaidmenų skaičius – smarkiai daugiau nei 100. V. Tarasovas – pirmasis profesionalus solistas, atvykęs dainuoti į tuometinį Klaipėdos liaudies operos teatrą. Nuo 1982 m. jis buvo ir Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Dainavimo katedros lektorius.  

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 94 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,