Mano GargždaiMinint Saugesnio interneto dieną pareigūnai primena, kad elektroninėje erdvėje būtina neprarasti budrumo ir saugoti savo privatumą

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Freepic.com nuotr. Asociatyvi Freepic.com nuotr.

Tarptautinė saugesnio interneto diena įsteigta Europos komisijos iniciatyva. Pirmą kartą Europoje ji paminėta 2004 m., Lietuvoje – 2006 m.

 

Minint Saugesnio interneto dieną Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai ypač atkreipia dėmesį į tai, kad, nepaisant įvairių prevencinių priemonių, vis dar labai daug žmonių internete elgiasi atsainiai ir tampa jame veikiančių sukčių aukomis. Klaipėdos apskr. VPK KP Informacijos analizės skyriaus duomenimis, per 2022 m. visoje Klaipėdos apskrityje buvo pradėti 298 ikiteisminiai tyrimai dėl elektroninėje erdvėje įvykdytų nusikaltimų, tai yra – net 130 daugiau nei buvo 2021 m.

Pasak policijos pareigūnų, ypač dideles sumas praranda lengva galimybe praturtėti investuojant susigundantys asmenys. Dažniausiai siūloma investuoti į vertybinius popierius, ar kriptovaliutą, prašoma į neva investicines sąskaitas pervesti vis didesnes sumas, o po kurio laiko jos užblokuojamos, o žmonės patiria tūkstantinių nuostolių. Pastebima, kad pastaruoju metu itin dažnai sukčiai skambina galimoms aukos, prisistato policijos, bankų, ar kitų institucijų atstovais, tikina, kad reikia „patikrinti“ namuose laikomus pinigus ar jie nėra padirbti, įtikina žmones, kad jų vardu „imami“ kreditai ar banko sąskaitose atliekamos kitos finansinės operacijos, dėl kurių jie galintys nukentėti. Patikliai paspaudę atsiųstas nuorodas, suvedę ar žodžiu atskleidę savo prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis, žmonės praranda dideles sumas pinigų. Todėl pareigūnai dar kartą akcentuoja – nei policininkai, nei kitų valstybinių įstaigų ar bankų atstovai, jokių pinigų patikrinimų namuose neatlieka, neskambina piliečiams, prašydami pervesti pinigų už kokias nors paslaugas ar atskleisti prisijungimo prie el. bankininkystės kodų. Sulaukę įtartino skambučio, nepasiduokite emocijoms ir jokiu būdu nespauskite atsiųstų nuorodų.

Saugesnio interneto savaitė – puiki proga pasikalbėti ir su savo vaikais apie teigiamas ir neigiamas virtualaus bendravimo puses, galimas patyčias, padėti atpažinti žalingą turinį, patarti, kaip elgtis sudėtingose situacijose. Klaipėdos apskrities pareigūnai jauniesiems vartotojams pirmiausia pataria kontroliuoti, kokia privačia informacija ir su kuo ja dalijasi internetinėje erdvėje. To niekada nereikėtų daryti su žmonėmis, kuriuos „pažįstate“ tik internetinėje erdvėje. Svarbu nesidalinti savo buvimo vieta ir į draugus socialiniuose tinkluose nepriimti „draugų draugų“, prieš tai neįsitikinus, kas jie yra. Patariama niekada nesiųsti intymių nuotraukų, ar vaizdo įrašų, kuriais būtų galima jumis manipuliuoti. Jei jau pasidalijote – daugiau to nedarykite, nevykdykite reikalavimų sumokėti už neviešinimą. Netylėkite, nesistenkite su problema susidoroti vienas – ištikus bėdai, o dar geriau, vos kilus įtarimų, kreipkitės pagalbos į geriausią draugą, tėvus, mokytoją – bet kurį žmogų, kuriuo pasitikite. Praneškite policijai – pareigūnai visada ieškos greičiausių ir tinkamiausių būdų problemai išspręsti.

Elkimės pagarbiai ir kiekvienas prisidėsime prie saugesnio interneto kūrimo.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 211 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,