Mano GargždaiKiek laiko užtruktų išmokti programuoti? Patarimai norintiems keisti karjeros kryptį

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Technologijos nuolat tobulėja, todėl programavimas išlieka aktualus ir itin paklausus darbo rinkoje. Vis daugiau žmonių susižavi programavimo darbo galimybėmis ir pradeda domėtis mokymosi metodais. Jei kada nors galvojote keisti karjeros kryptį, Jums gali praversti keletas patarimų, kurie padės geriau suprasti skirtingų mokymosi būdų perspektyvas.

 

Studijos aukštojoje mokykloje

Vyrauja skirtingos nuomonės dėl programavimo mokymosi aukštojoje mokykloje. Viena vertus, tai padeda tvirtus žinių pamatus ir leidžia suprasti bendrą kontekstą. Turėkite omenyje, kad mokysitės ne tik kodo sintaksės, bet ir kitų disciplinų. Pavyzdžiui, matematikos, fizikos, dalykinės anglų kalbos, socioekonominės aplinkos pažinimo bei filosofijos ir darnaus vystymosi alternatyvų. Tai neabejotinai prisidės prie pasaulėžiūros praplėtimo ir žinių tobulinimo.

Kita vertus, kadangi greta programavimo studijavimo reikia įsigilinti ir į kitus esamus studijų modulius, tai nėra greičiausias būdas įsisavinti žinias. Studijos trunka 4 metus, kurių metu tobulinamos teorinės ir praktinės žinios.

Didelę reikšmę žinių pritaikymui turi profesinė praktika. Jos metu turėsite progą pritaikyti žinias spręsdami realias problemas veikiantiems verslams. Neretai kompanijos, matydamos potencialą, pasiūlo įsidarbinimo galimybes vos baigus studijas. O tai jau nebloga pradžia pradedant karjeros kelią!

Kai baigsite studijas, iš karto po jų atsiranda galimybė toliau tobulinti žinias magistro studijų metu. Šios studijos trunka 2 metus, per kuriuos tobulinsite pirmosios pakopos studijų metu įgytas žinias. Dažniausiai magistro studijos yra vakarinės, todėl galite jas derinti su darbu.

Nors studijos praturtina žinių bagažą ir bendrą supratimą, tačiau jei neatitiksite numatytų reikalavimų, už 6 metų studijas gali tekti susimokėti patiems. Pavyzdžiui, viename iš Lietuvos universitetų bakalauro ir magistro studijų metinės kainos siekia keletą tūkstančių eurų.

 

Kursai

Jei norite pasiekti greitesnio rezultato, tuomet vertinga apsvarstyti mokymosi alternatyvas, kaip, pavyzdžiui – kursai. Jie pasižymi dideliu pasirinkimu bei tikslingos ir susistemintos informacijos pateikimu. Todėl, jei pasirinksite išmokti programavimo kursų pagalba, papildomai nereikės vargintis mokantis kitų giminingų disciplinų. Taip galėsite sutaupyti laiko ir efektyviai mokytis tik svarbiausią medžiagą.

Jei neturite jokios informacinių technologijų patirties, tikslinga pradėti nuo kursų, kurių metu nėra reikalingos programavimo žinios. Pavyzdžiui, Turing College siūlomuose duomenų analitiko kursuose, nėra reikalaujama mokėti rašyti ar suprasti kodą. Vidutiniškai, šių kursų metu užtrunka 7,5 mėnesio įsisavinti visą reikalingą informaciją, po kurių atsiranda realios įsidarbinimo galimybės. Nors šie kursai yra mokami, tačiau Lietuvoje juos gali finansuoti Užimtumo tarnyba. Dėl to, lyginant su kitais mokymosi būdais, tai yra greita ir padedanti sutaupyti strategija.

Motyvacijos palaikymui, kursų metu dažniausiai suburiama besimokančiųjų bendruomenė. Mokymosi procesas vyksta dar greičiau ir sklandžiau, kai greta atsiranda padedančių bendraminčių. Su jais galima laisvai bendrauti, dalintis idėjomis ir patirtimi. Taip pat, tai itin praverčia, kai susiduriate su įvairiomis problemomis, kadangi tikriausiai su jomis susidūrė ir kiti besimokantys.

 

Savarankiški mokslai

Pagrindinis savarankiško mokymosi privalumas tai, kad galite individualiai pasirinkti šaltinius. Kiekvienas esame skirtingas, dėl to skirtingai priimame pateikiamą informaciją.

Galbūt Jums geriausias būdas tobulėti yra žiūrėti trumpus mokomuosius vaizdo įrašus; kitam lengviau skaityti profesines knygas, o trečiam – atlikti kuo daugiau praktinių užduočių ir mokytis iš savo klaidų. Pasirinkę tinkamiausią metodą pasilikite vietos eksperimentams. Ne visos temos bus lengvai išgvildenamos, dėl to verta į mokymosi procesą įvesti naujovių. Gavę informaciją iš skirtingų šaltinių gebėsite geriau įsisavinti medžiagą.

Taip pat, mokydamiesi individualiai galite palaikyti Jums priimtiną tempą. Jei nenorite jokių įsipareigojimų mokytis, o tik išbandyti savo jėgas išmokti programuoti, taip galite „pasimatuoti“ profesiją. Ilgainiui išryškės turimas potencialas ir tolimesnės galimybes.

Visgi tuo pačiu tai saviti spąstai, kadangi gali atsiskleisti sugebėjimas greitai įsisavinti informaciją, tačiau tuo pačiu pritrūkti motyvacijos tęsti žinių tobulinimą. Todėl tik nuo Jūsų pačių noro ir užsispyrimo priklausys, kiek laiko gali užtrukti programavimo mokymasis nuo idėjos iki galimybės įsidarbinti.

Atsižvelgdami į laiko ir finansines galimybes, programavimo galite išmokti keliais skirtingais mokymosi būdais. Bene pats greičiausias ir efektyviausias būdas įsisavinti žinias bei tobulinti įgūdžius yra kursai. Jų metu įsigilinsite į reikalingą informaciją ir gebėsite pademonstruoti sugebėjimus praktiškai.

 

 

 

Dėmesio! Kalba netaisyta. Redakcija už pateiktą informaciją neatsako.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 263 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,