Mano GargždaiIšleistas specialus leidinys apie rinkimus lengvai suprantama kalba

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
VRK nuotr. VRK nuotr.

Siekdama užtikrinti informacijos apie rinkimus sklaidą kiekvienai rinkėjų grupei, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) parengė ir išleido specialų leidinį, skirtą sutrikusio intelekto žmonėms.

 

Šiame leidinyje supaprastinta kalba pateikiama svarbiausia informacija apie 2023 m. kovo 5 dieną vyksiančius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus. Tarptautiniu terminu Easy to Read vadinamas leidinys parengtas bendradarbiaujant su Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis".  

Informacija parengta vadovaujantis tarptautiniais standartais, pateikta padidintu šriftu, iliustruota adaptuotais vaizdo paveikslėliais ir parašyta lengvai suprantama bei nuoseklia kalba. Tekstas  pritaikytas skaityti taip pat ir garbaus amžiaus senjorams bei mažesnio raštingumo rinkėjams.

Šis VRK leidinys turėtų padėti jautrių socialinių grupių rinkėjams lengviau suprasti rinkimų eigą ir pagilinti bendrąsias žinias apie balsavimo procesą.

Leidiniai bus dalijami žmones, turinčius negalią, vienijančioms organizacijoms.

Elektroninė leidinio versija taip pat publikuojama VRK svetainėje. Parsisiųsti galima ČIA.   

Vyriausioji rinkimų komisija panašaus pobūdžio leidinius, skirtus sutrikusio intelekto negalią turintiems rinkėjams leidžia nuo 2016 m. Su kiekvienais rinkimais jie yra tobulinami ir pritaikomi vis didesniam rinkėjų ratui.

Medija

Susiję įrašai (pagal žymę)

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 479 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,