Mano GargždaiKlaipėdoje Kazimierai švęs keturias dienas

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Dalios Bikauskaitės nuotr. Dalios Bikauskaitės nuotr.

Kaziuko mugė nuo seno garsina Vilniaus miestą, tačiau ir jai alternatyvios Klaipėdos Kazimierinės jau skaičiuoja savo tradiciją dešimtmečiais. Šiais metais Kazimierinių šventė uostamiestyje vyks net keturias dienas ir pasiūlys ne tik Kaziuko mugę, bet ir turtingą kultūrinę programą.

 

Mūsų mieste Kazimierinių šventę tradiciškai organizuoja Klaipėdos Kazimierų bendrija, kuri pasak pirmininko Kazimiero Vainoro, vienija tris dešimtis bendravardžių.

„Šis skaičius laikosi. Liūdime dėl jau anapilin išėjusių daug gero miestui nuveikusių Kazimierų: bendrijos įkūrėjo Kazimiero Vizbaro, šeimų krepšinio turnyro steigėjo Kazimiero Budrio ir kitų, tačiau stengiamės, kad šis garbingas vardas būtų perduodamas mūsų palikuonims. Kazimiero vardo populiarinimas yra svarbiausia mūsų misija“, – kalbėjo K. Vaišnoras.

Kazimierinių šventė yra svarbiausias bendrijos renginys, o jos ašis – Kaziuko mugė.

Pagrindinis mugės tikslas – aktyvinti namudininkų ir amatininkų veiklą Klaipėdos krašte ir sudaryti jiems galimybę parduoti per žiemą pagamintas prekes.

Pirmoji Kaziuko mugė Klaipėdoje įvyko netrukus po bendrijos įsteigimo – 1993 metų kovo 6 d. Po kelių metų pardavėjų ir pirkėjų skaičius labai išaugo, todėl mugė išsiplėtė į dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį, kurie yra arčiausiai prie tikrosios Kazimierinių datos, kovo 4-osios.

Šiemet jau 31-oji Kazimierinių šventė prasidės jau kovo 2 d. ketvirtadienį šv. Mišiomis šv. Kazimiero bažnyčioje. Kovo 3 d. Kazimierai klaipėdiečiams dovanoja nemokamą koncertą „Dainuok širdie gyvenimą“ kultūros centre Žvejų rūmai.

Klaipėdos Kaziuko mugė vyks kovo 4–5 d. nuo 8 iki 17 val. Klaipėdos senamiestyje Teatro aikštėje, Turgaus ir Tiltų gatvėse. Joje lankytojai galės įsigyti įvairių amatininkų dirbinių, kulinarinių gaminių, pasižiūrėti triušių parodą, balandžių parodą, dalyvauti būgnų rate, įvairiose edukacijose, žaisti lauko žaidimus.

 

Klaipėdos Kaziuko mugės programa

KOVO 4 DIENA

11.30 val. Instrumentinė muzikos grupė „Pečius griūn“

12 val. Oficialus šventės atidarymas ir varduvininkų pagerbimas. Dalyvauja Klaipėdos Vyturio progimnazijos būgnų orkestras.

12.30 val. Palangos kultūros ir jaunimo centro pagyvenusių liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“ ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Banguolis“.

13 val. Salantų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Strazdelis“.

13.30 val. Šilalės kultūros centro linksmos muzikos ansamblis „Padkava“.

14 val. KMPŽA vokalinis ansamblis „Vakaro žara“, kapela „Guboja“, vokalinė grupė „Savi“, grupė „Altrabosas“, liaudiškų šokių kolektyvas „Sidabrinė gija“.

„Vinetų kaimo“ tipis: 13, 14 ir 15.30 val. būgnų ratas.

 

KOVO 5 DIENA

11.30 val. Jaunimo muzikos grupė „Skating in Pijamas“.

12 val. Piešinių konkurso „Supinkime draugystės pynę kartu su Kaziuku“ apdovanojimai. Dalyvauja KVLC „Stakato“ ir „Bumparabum“ perkusijos kolektyvai.

12.30 val. Programa vaikams.

13 val. Muzikinis duetas – Gabrielė Nausėdaitė-Buziliauskė ir Simas Buziliauskas – su šokių kolektyvu „Palangos Vėtrungė“.

13.30 val. Jaunimo muzikos grupė „All Forever“.

14 val. atlikėja iš Ukrainos Anastasiia Nova ir šokių studija „Salūnas“

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 131 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,