Mano GargždaiBus modernizuojama Gargždų „Saulutė“: pasirašyta sutartis su rangovu

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Klaipėdos rajonas ne tik investuoja į naujų darželių ir mokyklų plėtrą, bet ir tvarko veikiančias ugdymo įstaigas. Jau pasirašyta sutartis su rangovu dėl Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ modernizacijos. Planuojama, kad, atlikus darbus, pastato energijos suvartojimo sąnaudos bus sumažintos iki 50 proc., vaikai bus ugdomi šiltesnėse patalpose, mokytojai dirbs geresnėmis sąlygomis.

 

„Ne paslaptis, kad rajone reikia ne tik statyti naujas ugdymo įstaigas, bet ir tvarkyti jau veikiančias. Yra pastatų, kurių remonto bendruomenės laukė dešimtmečius. Tai būtina, kad pastatai, kuriuose ugdomi mūsų vaikai atitiktų elementarius energetinio efektyvumo reikalavimus, kad juose nebūtų šalta, nevarvėtų vamzdžiai. Kiek daugiau nei prieš du mėnesius pasirašėme sutartį dėl Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos modernizacijos, o šią savaitę parašus padėjome ir dėl „Saulutės“ darželio. Tikiuosi, kad rangovams baigus darbams, tiek mažieji ugdytiniai, tiek kolektyvas džiaugsis šiltesnėmis, jaukesnėmis erdvėmis, kita pastato kokybe“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

„Saulutės“ darželį už kiek daugiau nei 1,2 mln. eurų modernizuos UAB „Žibai“.

Šiuo metu lopšelio-darželio „Saulutė“ pastatas yra žemos energetinio naudingumo klasės. Pastatas nėra sandarus, todėl daug šilumos išleidžiama tiesiog į orą, taip pat čia susidėvėjusi elektros instaliacija, o šildymo sistemos vamzdynai nekeisti nuo statybos laikų, oro temperatūra visame pastate netolygi.

Modernizacijos tikslas sutaupyti apie 50 proc. suvartojamos šilumos energijos, sutvarkant pastatą taip, kad jis būtų energetiškai efektyvus, atitiktų higienos normas bei esminius statinio reikalavimus.

Atliekant darbus bus pakeisti langai, išorės durys, apšiltintos išorės sienos, grindys, stogas, perdanga virš rūsio. Taip pat bus modernizuojamos šildymo ir karšto vandens, apšvietimo, elektros sistemos.

„Planuojame, kad darželis remonto metu veiks įprastai, nes didelė dalis darbų suplanuota pastato išorėje ir ugdymui netrukdys. Išskyrus vasarą. Tuomet darželis nedirbs, o mažuosius priims kitos įstaigos. Tikimės, kad darbai vyks sklandžiai, o visa šauni „Saulutės“ bendruomenė – vaikai, mokytojai, tėveliai –  galės džiaugtis atnaujintu pastatu ir geresnėmis ugdymosi bei darbo sąlygomis“, – teigia mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 120 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,