Mano GargždaiKlaipėdos universiteto ligoninės chirurgams gelbės dirbtinis intelektas

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Prof. habil. dr. Narimantas Evaldas Samalavičius Prof. habil. dr. Narimantas Evaldas Samalavičius

Klaipėdos universiteto ligoninėje – dar vienas proveržis chirurgijos srityje. Įstaigai artėjant prie 900-osios robotinės operacijos, žengiamas naujas žingsnis – pradėtos robotinės operacijos asistuojant dirbtiniam intelektui.

 

 Šiandien Klaipėdos universiteto ligoninės filiale „Klaipėdos ligoninė“ atliktos pirmosios dvi tokios operacijos storosios žarnos vėžiu sergantiems pacientams.

„Klaipėdos universiteto ligoninėje, vienintelėje šalyje, robotinė chirurgija vystoma jau daugiau nei ketverius metus. Tačiau šiandien pirmą kartą atliekame robotines operacijas naudodami dirbtinį intelektą. Tos jo versijos ir savybės panaudotos pirmą kartą ne tik mūsų ligoninėje, Lietuvoje, bet ir Europoje. Todėl drįstu sakyti, kad tai didžiulis žingsnis ne tik Lietuvos, bet ir Europos chirurgijoje“, – teigė ligoninės Pilvo ir krūtinės chirurgijos klinikos vadovas, robotinės chirurgijos pradininkas Lietuvoje prof. habil. dr. Narimantas Evaldas Samalavičius.

Pasak chirurgo, šiame etape dirbtinio intelekto moduliai neatliks savarankiškų žingsnių be chirurgo valios, tačiau tikimasi, kad padės pagerinti atliekamų operacijų kokybę, jų tikslumą, preciziškumą, galimai padės sumažinti ir taip nedidelę operacinę traumą ir pagerinti tiek ankstyvus, tiek ir atokius operacijų rezultatus, gali trumpėti ir operacijos laikas.

N.E Samalavičius mano, kad robotinės chirurgijos sparti plėtra yra chirurgijos rytdiena, tad neabejoja, kad ne už kalnų diena, kai chirurgo prižiūrimas robotas pats galės atlikti sudėtingiausius operacijos etapus.

Robotinė operacija

 

„Yra įvairūs dirbtinio intelekto moduliai, iš kurių ligoninė šiandien jau įsidiegusi šešis. Todėl tam tikrų technologinių sprendimų dėka dirbtinis intelektas puikiai asistuoja, pavyzdžiui specialaus modulio pagalba galima priartinti arba atitolinti operacijos lauką tokiu būdu, kad operuojama vieta visada būtų geriausioje matomumo zonoje. Operacijos metu galima atlikti tam tikrus matavimus, kurie labai svarbūs onkologinėse operacijose, kai reikia tikslaus atstumo nuo naviko iki rezekcijos krašto, galima pasižymėti pažeistus limfmazgius ir sugrįžti prie jų užbaigus pradėtą operacijos etapą.

Dirbtinis intelektas pats sunaviguos ir padės juos atrasti. Manome, kad būtent onkologinėms operacijoms taikoma robotinė chirurgija turi ypatingą naudą ir prasmę“, – sakė klinikos vadovas.

Šiuo metu Klaipėdos universiteto ligoninėje robotinė chirurgija vystoma trijose klinikinėse srityse: pilvo chirurgijoje, urologijoje ir ginekologijoje. Kiekvienoje iš šių sričių robotu operuoja po du chirurgus.

Klaipėdos universiteto ligoninės filiale „Klaipėdos ligoninė“ robotinė chirurgija pradėta vystyti 2018 metų pabaigoje. Iki šiol ši ligoninė Lietuvoje ir Baltijos šalyse yra vienintelė, kur atliekamos robotinės operacijos.

Robotinė operacija

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 127 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,