Mano GargždaiGyvūnų globos įstaigoje užfiksuotas žiaurus elgesys su gyvūnais

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pexels.com nuotr. Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Šių metų, kovo 17 d. gyvūnų globos organizacijos VšĮ „Penkta koja“ patikrinimo metu buvo nustatyti pakartotiniai gyvūnų gerovės pažeidimai. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau - VMVT) priėmė sprendimą uždrausti organizacijai priimti gyvūnus globai kol nebus pašalinti nustatyti trūkumai.

 

Tikrinant VšĮ „Penkta koja“, VMVT besikartojančius pažeidimus fiksuoja jau nuo 2017 m., nuo pat įstaigos veiklos pradžios. Iš viso organizacija buvo tikrinta daugiau kaip 15 kartų. Įstaigai nuolat buvo sudarinėjamas trūkumų šalinimo planas, skiriamas laikotarpis susitvarkyti.

Specialistai taip pat teikė rekomendacijas, prašė bendradarbiauti su kitomis globos įstaigomis bei negalint ar neturint vietos naujam gyvūnui, jį perduoti ten, kur juo bus tinkamai pasirūpinta. Tai įprasta visų gyvūnų globos organizacijų praktika. Tačiau situacija nesikeičia.

Paskutinį kartą įstaiga buvo patikrinta 2022 m. gruodžio mėnesį

Tiesa, tuomet organizacijos atstovės nebuvo linkusios bendradarbiauti ir VMVT specialistus, taip pat ir Kauno rajono savivaldybės atstovus, įsileido tik po antro atvykimo.

Patikrinus patalpas aptikta, jog gyvūnai (kurių skaičius beveik dvigubai viršijo pagal jų poreikiams reikalingą suteikti plotą), buvo laikomi ankštuose garduose ir net transportavimui ar laikinam laikymui skirtuose narvuose bei boksuose.

Švara ir higiena taip pat nebuvo palaikoma, netvarkoma dokumentacija, o praėjusią savaitę vėl patikrinus įstaigą paaiškėjo, kad nei vienas anksčiau nustatytas pažeidimas nebuvo ištaisytas.

Į patikrinimą buvo pasitelkti kito (Vilniaus) VMVT departamento inspektoriai

„Tokių gyvūnų laikymo sąlygų toleruoti tikrai negalime. Gyvūnai laikomi po kelis, transportavimui skirtuose narvuose. Ant grotuoto paviršiaus jie yra priversti praleisti ilgas valandas, kai kurie, galimai, ir ištisus metus. Taip yra žalojamos jų pėdutės, kenkiama sąnariams“, – netoleruotinas sąlygas įvardijo VMVT departamento inspektoriai.

Patikrinimo metu inspektoriai taip pat matė, kaip gyvūnai tarpusavyje konkuruoja dėl maisto, vandens, nes elementariai yra neatskirti. Tai ne tik kenkia jų sveikatai, fiziologijai, toks jų laikymas gali įtakoti ir elgesį, tad net ateityje patekęs pas naują šeimininką gali sunkiai adaptuotis.

„Transportavimo boksai, kuriuose gyvūnai yra laikomi keliais aukštais, nevalomi, gyvūnai priversti dergti po savimi. Dėl vietos trūkumo suradome gyvūnus laikomi net tualeto patalpoje. Lauko teritorija netvarkoma, dėl to nuolat skundžiasi ir gyventojai. Visa tai nedelsiant privalo būti išspręsta“, – sakė VMVT Vilniaus departamento patarėja Rūta Bajorūnaitė.

Patikrinimo metu inspektoriams taip pat nebuvo pateiktos nei sutartys su laikinais gyvūnų globėjais, nei jų sąrašas, todėl inspektoriai negalėjo atsekti įstaigoje buvusių gyvūnų likimo.

„Suprantame, kad šios organizacijos misija yra gelbėti gyvūnus. Tikiu, kad norai yra nuoširdūs, tačiau manome, kad buvome per daug nuolaidūs įstaigai, kuri nerodo noro bendradarbiauti ir negerbia specialistų pastangų užtikrinti gyvūnams bent minimalias sąlygas. Juk jeigu tokius vaizdus parodytume iš patikrinimų pas eilinį pilietį ar veisėją, ko gero nekiltų klausimų ar reikia taip laikomus gyvūnus perkelti į geresnes sąlygas? Dvigubų standartų negali būti. Tikimės, kad po priimtų principingų sprendimų, gyvūnų globa užsiimanti organizacija permastys savo veiksmus ir sutiks eiti į kompromisą - juk viskas dėl gyvūnų gerovės. Esame pasiruošę ir toliau bendradarbiauti su globos organizacijomis, atsakingomis įstaigomis, teikti rekomendacijas ir ieškoti sprendimų kartu. Be abejo kviesime ir visuomenę galinčią prisidėti, ieškant sąlygų priglausti gyvūnus, kurie šioje globoje yra laikomi itin prastai“, - sako laikinai VMVT direktoriaus funkcijas vykdanti Audronė Mikalauskienė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 202 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,