Mano GargždaiVVKT įspėja: neapsigaukite – ligas gydo vaistai, o ne maisto papildai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
VVKT nuotr. VVKT nuotr.

Paskutiniu metu labai padaugėjo gyventojų skundų dėl į pašto dėžutes platinamų laikraščių, kuriose skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie preparatus, neva leidžiančius greitai ir efektyviai atsikratyti vienokių ar kitokių ligų bei sveikatos sutrikimų. Be jokios abejonės, minimą produkciją siūloma įsigyti. Dažniausiai su „didžiule“ akcija.

 

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) atkreipia dėmesį į tai, kad straipsniuose siūloma su sveikatos problemomis susidoroti savarankiškai, namų sąlygomis vartojant maisto papildus, pabrėžiama, kad vaistai neišgelbės. Aprašant maisto papildų poveikį, yra nurodoma, pavyzdžiui, kad jų pagalba „atkuriami visi medžiagų apykaitos procesai“, „dingsta diabeto simptomai“, „atkuriama klausa“, kad „sirupas yra veiksminga raumenų ir  kaulų sistemos sutrikimų gydymo priemonė“. Šitaip „stebuklingai“ veikiančius maisto papildus, savaime  suprantama, raginama pradėti vartoti nedelsiant, nurodoma, kad palaipsniui praeina hipertenzija, vegetovaskulinė distonija, aterosklerozė, įvairūs kraujagyslių sutrikimai ir pan.

Dėmesio! VVKT primena, kad maisto papildas – tai maisto produktas, skirtas papildyti įprastą maisto racioną ir kuris vienas arba derinyje su kitomis medžiagomis yra koncentruotas maistinių ar kitų medžiagų, turinčių mitybinį arba fiziologinį poveikį, šaltinis. Nors maisto papildų ir vaistų pakuotės labai panašios, ir vieni, ir kiti preparatai yra parduodami vaistinėse, tačiau maisto papildas nėra vaistas. Maisto papildai negali gydyti, gydomąjį poveikį turi tik vaistai. Tad būkite budrūs, neužsiimkite savigyda ir nerizikuokite savo sveikata. Turėdami sveikatos problemų, konsultuokitės su gydytoju.

Daugiau informacijos apie maisto papildus gali suteikti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.  O pasitikrinti ar vaistas yra registruotas Lietuvoje, galite paspaudę šią nuorodą: https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/medications

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 130 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,