Mano GargždaiGargždai 770-ąjį jubiliejų pasitiks įkvėpti istorijos

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Vienas seniausių miestų Lietuvoje – Gargždai pirmąjį vasaros savaitgalį pasitiks šventiškai. Net keturias dienas, birželio 1–4 dienomis, Klaipėdos rajono centre vyks 770-ajam miesto jubiliejui skirti renginiai. Gargždiškių ir miesto svečių lauks istorijos įkvėpti pasirodymai, muzikos žvaigždžių koncertai, sporto varžybos bei kitos įvairios veiklos.

 

„Sakoma, kad miestą kuriame patys. Mūsų miesto istoriją, prieš 770-imt metų prasidėjusią Gargždų piliakalnyje, šiandien kuriame mes. Kiekvienas, kuris čia augome ar augame, gyvename, dirbame, kuriame, lankomės – kiekvienas mūsų esame miesto dalis. Na, o jubiliejus – proga švęsti, proga pasidžiaugti augančiais ir gražėjančiais Gargždais. Šia išskirtine proga Gargždų kultūros centras kartu su Administracijos specialistais parengė programą, kuri tiks kiekvieno skoniui: istorijos parkas, tradicinė jaunimo diena su jaunosios kartos atlikėjais, įspūdingas vakaro koncertas bei įvairios sporto varžybos. Veiklos ras kiekvienas. Tad nuoširdžiai kviečiu dalyvauti miesto gimtadienyje ne tik gargždiškius bei Klaipėdos rajono gyventojus, bet ir svečius iš visos Lietuvos. Kviečiu pažinti ir pamilti mūsų miestą. Švęskime kartu!“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Gargždų 770-ojo jubiliejaus šventei startą duos birželio 1 dieną įvyksiantis parodos „Gargždai mano kūryboje“ atidarymas Gargždų krašto muziejuje.

Birželio 2-ąją dieną miesto gimtadienio renginiai persikels į Minijos slėnį. Čia vyks Klaipėdos rajono vaikų ir jaunimo festivalis „O mes – vaikai, o mes – pasaulis“, taip pat lauks įvairios pramogos. Vakare slėnį sudrebins jaunosios kartos mėgstamos grupės – „2Kvėpavimas“, „Velvet“, „Sisters On Wire“.

„Iš tiesų 770-asis Gargždų miesto jubiliejus – didelė šventė visam rajonui. Švente siekiame įprasminti miesto istoriją, parodyti, kaip augome, keitėmės, ką turime geriausio. Tad džiugu, kad pasirodys ne tik žinomi atlikėjai, bet ir mūsų krašto suaugusiųjų ir vaikų kolektyvai. Smagu, kad į miesto gimtadienio planavimą įsitraukė ne tik tradiciškai šventę kasmet organizuojantis Gargždų kultūros centras, bet ir kitos Savivaldybės įstaigos, visuomenininkai. Dėkoju visiems prisidėjusiems. Nors Gargždų 770-ajam jubiliejui skirti renginiai vyks visus metus, tačiau labai laukiame visų šventinį pirmąjį birželio savaitgalį, kai su trenksmu paminėsime šią ypatingą sukaktį. Kviečiu atvykti ir kartu kurti šventę!“ – sako vicemerė Violeta Riaukienė.

Birželio 3-iąją – pagrindinę šventės dieną – laukia pramogų gausa. Savivaldybės aikštėje veiks senovinių automobilių paroda, Gargždų parkas taps istorijos parku, kuriame bus pristatoma Renių dvaro istorija bei Žemaitija ir Mažoji Lietuva, veiks Kuršių gyvenvietė, LDK laikotarpio stovyklavietė. Taip pat šeštadienį tradiciškai džiugins šokantis Minijos slėnis, o J. Lankučio viešojoje bibliotekoje vyks kraštiečių susitikimas. Vakare Gargždams nuskambės mero ir svečių sveikinimai, vyks iškilminga Gargždų miesto garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. Vakaro kulminacija – įspūdingi ansamblio „Lietuva“ bei atlikėjos Monikos Liu koncertai, po kurių visų lauks ugnies misterija „Gargždai 770 – įkvėpti istorijos“.

Ką veikti ras ir sporto mylėtojai. Visame mieste vyks įvairios sporto varžybos – teniso, krepšinio 3×3, diskgolfo, stalo teniso, vyks dviračių lenktynės, ekstremalus bėgimas su kliūtimis, „Gargždų miesto plento taurė 2023“ (Pėžaičiai–Veiviržėnai).

Sekmadienį, birželio 4-ąją, tradiciškai bus aukojamos Gargždų miestui skirtos Šv. mišios. O dviratininkai kovos dėl „Gargždų miesto plento taurės 2023“ (Gargžduose).

Šventinė mugė šiemet persikels į Kvietinių gatvę, kur norintieji penktadienį–šeštadienį galės įsigyti įvairių dirbinių, skanėstų, atsigaivinti.

Gargždų miestą visus metus lydės ir specialiai šiai progai sukurtas baltiškos simbolikos ženklas, pristatantis keturių kultūrų, keturių vandenų sinergiją, Gargždų istoriją.

Gargždai-770 – įkvėpti istorijos. Atvykite, dalyvaukite, istoriją kurkime kartu!

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 154 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,