Mano GargždaiLiko 2 savaitės nepasiturintiems gyventojams teikti paraiškas tvarių energijos šaltinių finansavimui

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Primename, kad Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iki birželio 1 d. laukia paraiškų iš mažesnes pajamas gaunančių gyventojų, norinčių įsirengti saulės elektrinę, biokuro katilą ar šilumos siurblį. Šiam kvietimui iš Klimato kaitos programos skirta 2 mln. eurų.

 

Agentūra jau sulaukė 118 paraiškų už daugiau nei 1 mln. eurų saulės elektrinių, biokuro katilų ar šilumos siurblių įsirengimui.

„Atsinaujinantys energijos ištekliai, žaliasis pokytis ir įpročių keitimas turi apimti visas visuomenės grupes. Šia finansine paskata gyventi švariau, naudoti tvarius sprendimus ir atsisakyti iškastinio kuro skatiname ir mažas pajamas gaunančius gyventojus. Tas ypač aktualu išaugus energijos kainoms“, – sako APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Pasinaudoti tokia parama gali gyventojai, kurie socialinės paramos informacinėje sistemoje (SPIS) yra ne mažiau kaip 6 mėnesiai registruoti kaip socialiai remtini asmenys (t. y. nuo 2021 m. spalio 20 d. iki 2022 m. balandžio 20 d. jiems buvo teikiama piniginė socialinė parama).

Saulės elektrinės, šilumos siurblio ar biokuro katilo įrengimas kompensuojamas iki 85 procentų pagal patvirtintus fiksuotus įkainius. Pvz. įsirengus 5 kW saulės elektrinę kompensacinė išmoka siektų 6238 eurus, o 9 kW šilumos siurblį oras-vanduo kiek daugiau nei 5 tūkst. eurų.

Kvietimo sąlygas rasite ČIA.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 244 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,