Mano GargždaiKlaipėdos kriminalistai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių medžiagų platinimo nepilnamečiams

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos AVPK nuotr. Klaipėdos AVPK nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimo nepilnamečiams.

 

Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2023 m. gegužės mėn. Klaipėdos m. PK, gavus pranešimą iš vienos Klaipėdos gydymo įstaigos apie galimai narkotikais apsinuodijusią 14 m. klaipėdietę. Nustačius, kad kvaišalai įtariama buvo platinami nepilnamečiams, tolimesnis šio įvykio tyrimas buvo perduotas KPONTV.

2023 m. birželio mėn. pradžioje policijos pareigūnai sulaikė 15 m. Klaipėdos rajone gyvenančią merginą, pas kurią rasta įtariama narkotinė medžiaga – kanapės.

Tą pačią dieną, tęsdami tyrimo veiksmus, teisėsaugininkai Klaipėdoje, Šilutės pl., sulaikė narkotikus nepilnametėms galimai platinusį jų bendraamžį, pas kurį rasta įtariama platinimui paruoštų kanapių.

Atlikus kratą šio, anksčiau neteisto, vienoje iš uostamiesčio ugdymo įstaigų besimokančio, 16 m., Klaipėdos rajono gyventojo gyvenamojoje vietoje, pareigūnai rado, kaip įtariama, pneumatinį ginklą ir šaudymui skirtų šratų.

 

Minėtam 16 m. jaunuoliui pareikštas įtarimas dėl narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimo nepilnamečiams, jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Vėliau įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Klaipėdos apskrities VPK stebi kvaišalų platinimo nepilnamečiams asmenims augimo tendencijas, todėl tokiems atvejams skiria ir skirs ypatingą dėmesį.

Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numatytas laisvės atėmimas nuo 3 iki 12 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 158 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,