Mano GargždaiŠiandien Teatro aikštėje prasideda XXIX Klaipėdos pilies džiazo festivalis

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdoje tris dienas liesis XXIX Klaipėdos pilies džiazo festivalio muzika. Viačeslavo BAZYKO nuotr. Klaipėdoje tris dienas liesis XXIX Klaipėdos pilies džiazo festivalio muzika. Viačeslavo BAZYKO nuotr.

„Dvidešimt devintasis džiazo festivalis paženklintas sugrįžimais: pagrindiniai festivalio koncertai grįžta į Teatro aikštę, o naktinės džiazo sesijos – į džiazo klubą „Kurpiai“. Festivalio šūkis skelbia – gera muzika geriems žmonėms, tad laukiame visų gerai nusiteikusių, o gerą muziką – pažadame“, – sakė Klaipėdos džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

 

Pirmasis festivalio renginys – muzikinis seminaras „Muzika gydo“ – Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios onkologijos centro koplyčioje įvyko jau vakar. Pietietiška šiluma ir temperamentu su pranciškonų vienuoliais ir visais klausytojais pasidalino pirmieji festivalio svečiai kartvelai Liza Kereselidze ir pianistas Luka.

O nuo šiandien tris vakarus nuo 18 iki 22.30 val. džiazas skambės Teatro aikštėje. Čia, Klaipėdos senamiesčio širdyje, šis renginys paskutinį kartą vyko daugiau kaip prieš dešimtmetį.

Pasak I. Grubliauskienės, festivalio sugrįžimas į Teatro aikštę – simbolinis, o sykiu ir ekonominis sprendimas.

„Pandemija festivalį daug ko išmokė ir užgrūdino. Šiais metais, kai nereikia sekti žemėlapyje raudonų ir žalių zonų, ir lėktuvai vėl skrenda visur, jį organizuoti buvo lengviau, tačiau dėl išaugusios infliacijos labai pabrango skrydžiai, viešbučiai, taip pat ir techninis aptarnavimas.

Teatro aikštėje yra geresnė infrastruktūra, tad scena čia kainuoja pigiau nei Kruizinių laivų terminale. O ir senamiesčio verslininkai labai prašė organizuoti koncertus Teatro aikštėje, kad būtų žmonių“, – teigė festivalio vadovė.

 

Nauja Monikos Liu programa

Pagrindinę Klaipėdos pilies džiazo programą šįvakar pradės Klaipėdos universiteto Džiazo muzikos katedros absolventai „Old City Band“.

Po jų scenoje pasirodys svečiai iš Sakartvelo „Liza Kereselidze & Band“.

Pirmojo festivalio vakaro kulminacija, pasak I. Grubliauskienės, taps jungtinis Monikos Liu ir grupės „Los Secretos de Pablo“ pasirodymas.

„Susirinkusiųjų Teatro aikštėje laukia speciali, dar niekur negirdėta programa, kurioje senos retro dainos skambės ispanišku ritmu“, – anonsavo šio vakaro programą pašnekovė.

 

Džiazas ir burės

Penktadienį, Joninių išvakarėse, džiazas į miestą atplauks vandeniu. Klaipėdos universiteto jachta „Odisėja“ į Klaipėdos senamiestį atplukdys energinguosius „The Jice Aces“ (Jungtinė Karalystė) muzikantus. Stebėti svečius ir mėgautis jų muzika klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės nuo 15 val. Dangės krantinėse nuo Kruizinių laivų terminalo iki Pilies tilto.

Atplukdžiusi festivalio svečius jachta „Odisėja“ bus prišvartuota prie Pilies tilto ir iki 17 val. atvers savo denį lankytojams, besidomintiems buriavimu, laivais bei jūrinėmis tradicijomis.

Penktadienio vakarą Teatro aikštėje programą pradės jungtinis Sofia Rubina ir Kauno bigbendo (Estija, Lietuva) kolektyvas. Džaivo ir svingo ritmu publiką šokdins ne tik garsiojo britų kolektyvo „The Jive Aces“ „geltonieji žmogeliukai“, o vakaro programą užbaigs moteriškąja Lenny Kravitz vadinama žymioji bosistė iš Jungtinių Valstijų Nik West.

 

Festivalio „vinis“ – NATO džiazo orkestro pasirodymas

Finalinę festivalio dieną, birželio 24-ją, Teatro aikštės scenoje pirmieji pasirodys svečiai iš Izraelio „Spice'n'Space“, pakviesiantys paklausyti puikių džiazo ir funk stiliaus improvizacijų.

Po jų visus susirinkusiuosius ant kojų pakels muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtojas Anyanya drauge su Ukrainos kariuomenės Sausumos pajėgų Karinės muzikos centro bigbendu ir klaipėdiete muzikos kūrėja Ingrida Toleikyte.

O XXIX Klaipėdos pilies džiazo festivalio programos „vinimi“ taps tarptautinio džiazo projekto, oficialaus muzikinio Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) ir Sąjungininkų pajėgų vado Europoje (SACEUR) atstovo – „SHAPE International Band/NATO Jazz Orchestra“ pasirodymas.

Po jo visi norintieji kviečiami į džiazo sesiją muzikos klube „Kurpiai“.

 

Visi festivalio renginiai tradiciškai nemokami.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 176 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,