Mano GargždaiŠiandien abiturientai laiko paskutinį valstybinį brandos egzaminą – fizikos

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Egidijaus Jankausko nuotr. Egidijaus Jankausko nuotr.

Pagrindinė valstybinių brandos egzaminų sesija priartėjo prie pabaigos: šiandien abiturientai laiko paskutinį valstybinį egzaminą. Egzaminų centruose laukiami 2020 kandidatų, pasirinkusių laikyti fizikos egzaminą.

 

Klaipėdos rajone fizikos egzaminą šiemet pasirinko 25 abiturientai, 9 mažiau nei pernai: 23 – iš „Vaivorykštės“ gimnazijos ir po vieną iš Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos bei Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos.

„Praėjusiais metais fizikos egzaminą pasirinko laikyti 2170 abiturientų. Tikimės, kad ir šiais metais jų rezultatai patvirtins kelerius metus stebimą tendenciją: fizikos brandos egzaminą išlaiko ne mažiau nei 97 proc. kandidatų. Didėja ir šimto balų įvertinimą gavusių abiturientų dalis: pernai aukščiausią įvertinimą gavo 2,6 proc., o užpernai – 1,6 proc. visų kandidatų“, – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Praėjusiais metais Klaipėdos rajone fizikos egzaminą rinkosi 34 abiturientai, vienas jų – neišlaikė. Aukščiausias balas – 95. Išlaikymo vidurkis buvo žemesnis nei šalies – 38,29 balo (šalies – 46,69 balo).

Fizikos valstybinio brandos egzamino užduotis susideda iš trijų dalių: pirmojoje reikia atsakyti į 30 testo klausimų su 4 pateikiamais atsakymų variantais, antrojoje pateikiami klausimai iš fizikinių dydžių matavimo vienetų žinojimo ir uždaviniai, kurių atsakymas – tikslus skaičius, trečiojoje – sudėtingesnės užduotys, papildytos diagramomis, iliustracijomis, schemomis ir lentelėmis.

Fizikos valstybinį brandos egzaminą laikantys kandidatai kartu su egzamino užduoties sąsiuviniu ir atsakymų lapu gaus ir užduoties priedą, kuriame bus pateiktos pagrindinės formulės ir konstantos iš egzamino programos.

Pagrindinę brandos egzaminų sesiją rytoj užbaigs mokyklinio muzikologijos egzamino antroji dalis. Kitą savaitę prasidės pakartotinė brandos egzaminų sesija.

 

Parengta pagal Nacionalinės švietimo agentūros ir Klaipėdos rajono savivaldybės pateiktus duomenis.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 152 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,