Mano GargždaiVMVT stabdo 70% acto rūgšties pardavimą maisto produktų parduotuvėse

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Praėjusią savaitę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) sulaukė pasipiktinusių vartotojų informacijos, kad prekybos vietose, maisto produktų lentynose bei elektroninėje prekyboje vartotojams yra siūloma įsigyti vieno gamintojo „Maistinės acto rūgšties 70%“ produktus.

 

VMVT nedelsiant reagavo į gautą pranešimą bei atliko mažmeninės prekybos kontrolę bei įspėjo visus didžiuosius prekybos tinklus iš maisto prekių lentynų bei elektroninės prekybos maisto produktų skyrių pašalinti 70 % acto rūgšties produktus. Šis reikalavimas taikomas visoms mažmeninės prekybos parduotuvėms, kuriose prekiaujama maisto produktais galutiniam vartotojui.

Tyrimai tęsiami, bus sprendžiama dėl poveikio priemonių reikalavimus pažeidusiems prekybininkams.

VMVT primena, kad Lietuvos higienos normoje HN 15:2021 yra įtvirtinta nuostata, kad galutiniams vartotojams gali būti parduodama tik iki 9 proc. koncentracijos acto rūgštis (žinoma kaip maisto priedas E 260).

Didesnio procento acto rūgštis yra itin pavojinga ji gali nudeginti vidaus organus ir netgi patekti į kraują ir sukelti vidinį kraujavimą.

VMVT įspėja vartotojus būti atidiems ir atsargiems, o maisto produktų pardavėjų laikytis jiems nustatytų reikalavimų!

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 186 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,