Mano GargždaiKlaipėdos kriminalistai baigė tyrimą dėl prekybos žmonėmis ir pelnymosi iš kito asmens prostitucijos

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos AVPK nuotr. Klaipėdos AVPK nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl prekybos žmonėmis bei pelnymosi iš kito asmens prostitucijos.

 

Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus informacijos, jog buvo organizuojama ir pelnomasi iš ukrainiečių merginų, atvykusių į Lietuvos Respubliką, prostitucijos.

Nustatyta, kad merginos iš Ukrainos seksualines paslaugas klientams teikė butuose Klaipėdoje, Tauragėje bei Šiauliuose, o skelbimai dėl atlygintinų seksualinių paslaugų buvo publikuojami viename iš internetinių skelbimų portalų.

2022 m. lapkričio mėn. uostamiesčio KPONTV ir Tauragės apskrities VPK KPONTS pareigūnai bute Tauragėje aptiko atlygintinas seksualines paslaugas vyrams teikusią 23 m. Ukrainos pilietę. Kratos metu šiame bute rastos priemonės seksualinėms paslaugoms atlikti, galimai iš šios neteisėtos veikos uždirbti pinigai bei nedidelis kiekis narkotinės medžiagos – kanapių.

Tęsdami operaciją policijos pareigūnai tą pačią dieną Tauragėje sulaikė ir įtariamus šios nusikalstamos veikos organizatorius – 29 m. amžiaus Ukrainos pilietę bei 47 m. amžiaus, anksčiau neteistą, vienoje iš uždarųjų akcinių bendrovių dirbantį, klaipėdietį.

Atlikus kratas pastarųjų gyvenamosiose vietose Klaipėdoje, rastos priemonės seksualinėms paslaugoms atlikti ir galimai iš šios nusikalstamos veikos uždirbti pinigai (įvairia valiuta – daugiau nei 21 000 eurų).

 

Tolesnio tyrimo metu paaiškėjo, kad 23 m. Ukrainos pilietei atvykti dirbti neva legalaus darbo į Lietuvą įtariama pasiūlė 22 m. jos tėvynainė, kuri, pagal išankstinį susitarimą su Lietuvoje buvusiais minėtais 29 m. ir 47 m. bendrininkais, už piniginį atlygį atgabeno 23 m. nukentėjusiąją merginą į Lietuvą.

Čia, pasinaudojant nukentėjusiosios pažeidžiamumu, gavus jos sutikimą teikti seksualines paslaugas už atlygį, ji buvo perduota bendrininkams, įtariama organizavusiems šią nusikalstamą veiklą.

Įtariama, kad 29 m. Ukrainos pilietė išnuomojo Klaipėdoje, Tauragėje bei Šiauliuose laikinas gyvenamąsias vietas, reikalingas seksualinių paslaugų teikimui, o 47 m. amžiaus klaipėdietis talpino skelbimus dėl atlygintinų seksualinių paslaugų bei bendravo su klientais, kuriuos nukreipdavo tam tikrais adresais. Turimais duomenimis, pusė pinigų, gautų iš klientų už suteiktas seksualines paslaugas, atitekdavo sąvadautojams.

29 m. ir 47 m. įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Vėliau jiems bei 22 m. įtariamajai paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į paimtas pinigines lėšas – įvairia valiuta daugiau nei 25 000 eurų, juvelyrinius dirbinius bei automobilį.

Už prostitucijos organizavimą ar vadovavimą baudžiama laisvės atėmimu iki 6 metų.

Už prekybą žmonėmis numatytas laisvės atėmimas nuo 2 iki 10 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 240 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,