Mano GargždaiKUL: turniketas dedamas tik esant arteriniam kraujavimui

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Turniketas. Asociatyvi nuotr. Turniketas. Asociatyvi nuotr.

Nuo liepos vairuotojams įsigaliojo nauja prievolė – jų automobiliuose turi būti atnaujintos sudėties vaistinėlės. Į jas įtraukti ir turniketai. Klaipėdos universiteto ligoninės medikai atkreipia dėmesį, kad šis įtaisas naudojamas tik arterinio kraujavimo stabdymui, o neteisingai jį uždėjus – galimos rimtos komplikacijos.

 

Turniketas dedamas tik esant arteriniam kraujavimui. Tuomet svarbi kiekviena sekundė, nes žmogus gali nukraujuoti per kelias minutes. Uždėjus turniketąiš akies galima pažeisti nervą ir žmogus nebegalės valdyti galūnių, išsivystys gangrena. Taip pat panaudojus šį įtaisą esant veniniam kraujavimui ar neteisingai – kraujavimas tik padidės ir dar labiau pablogės nukentėjusiojo būklė“, – pastebėjo filialo „Klaipėdos ligoninė“ gydytojas traumatologas Valerijus Kormilecas.

Medikas akcentavo, kad norint turniketą uždėti taisyklingai, būtina turėti specifinių žinių.

V. Kormileco teigimu, geras turniketas turėtų būti platus, su oro manžete, padėsiančia orientuotis, kaip stipriai reiktų veržti įtaisą.

„Dedant ant rankos – spausti iki 240 milipaskalių, kojos – 300 milipaskalių. Turniketas turi būti uždėtas 5–7 cm virš žaizdos. Ant įtaiso privaloma parašyti jo uždėjimo laiką“, – sakė gydytojas.

Pasak specialisto, visgi, ištikus nelaimei, žmogui saugiau ir paprasčiau pasinaudoti tiesiog spaudžiamuoju tvarsčiu.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 189 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,