Mano Gargždai



Siūlymas paskelbti rajoną „Be LGBT ideologijos“ neprasiskynė kelio

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Piketuotojai. Gabrielės Čiunkaitės, Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“, nuotr. Piketuotojai. Gabrielės Čiunkaitės, Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“, nuotr.

Vakar vykstant Tarybos posėdžiui prie Savivaldybės būriavosi Tarybos nario Viktoro Kuros suburti piketuotojai. Saujelė susirinkusiųjų mėgino įrodyti, kad šalyje vykstanti agresyvi genderizmo propaganda ir LGBT ideologijos prievartinis diegimas, kuriam, anot jų, nepritaria didžioji dauguma piliečių, supriešina visuomenę, silpnina valstybę ir kelia grėsmę pagrindiniams visuomeninio ir tautinio gyvenimo vertybėms.

 

Iki Tarybos posėdžio nukeliavęs klausimas „Dėl genderizmo propagandos ir LGBT ideologijos sustabdymo“ buvo išbrauktas šiam vos prasidėjus. Nepadėjo ir aktyvus sprendimo projekto rengėjo V. Kuros raginimas balsuoti perskaičius skambią deklaraciją, kurioje nurodoma, kad lytinis švietimas – tai ankstyvas vaikų seksualizavimas, o „socialinės lyties pasirinkimas“ apskritai kenkia visai tautai ir jos ateičiai.

„Mes neturime nieko prieš LGBT bendruomenę ir nesirengiame kištis į jų asmeninius gyvenimus, tačiau lygiai taip pat nenorime ir nepageidaujame, kad mūsų vaikams būtų diegiama mums nepriimtina ideologija, gyvenimo būdas. Iškilo tautos pavojus tradicinėms vertybėms, šeimai, tėvų ir vaikų teisei. Kviečiu palaikyti mano idėją ir eiti su ja toliau“, – ragino Tautos ir teisingumo, Lietuvos socialdemokratų ir demokratų „Vardan Lietuvos“ frakcijos narys V. Kura.

Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas Justas Ruškys išreiškė opozicijos nuomonę, jog pastarasis sprendimas yra prieštaraujantis visiems teisės aktams, įskaitant ir konstituciją.

„Savivaldybė neturėtų užsiiminėti atskirų politikų populistinių projektų svarstymais, kurie neturi jokios įtakos bendrai rajono ateičiai ir raidai“, – teigė J. Ruškys.

Opozicijos lyderis citavo ir mero Broniaus Markausko spaudai išsakytus žodžius, kuriais rajono vadovas ragino Tarybos narius balsuoti prieš sprendimo projektą.

Už klausimo išbraukimą iš posėdžio darbotvarkės balsavo 19 Tarybos, 2 pasisakė už klausimo palikimą, o 4 susilaikė.

Replikuodamas po balsavimo V. Kura teigė, kad Tarybos nariai nuėjo prieš rinkėjų valią.

„Kaip jūs žiūrėsite į rinkėjus, savo vaikus, anūkus? Ką jūs jiems atsakysite? Manau, kad nieko, tiesiog nuleisite žemyn akis“, – prieš palikdamas salę rėžė Tarybos narys.

Lietuvos šeimų sąjūdžio platinamos deklaracijos tezės anksčiau skambėjo ir kitose šalies savivaldybėse. Deklaraciją atmetė Prienų rajono bei Marijampolės savivaldybių tarybos.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 128 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,